top

Příslušenství pro cepíny

Příslušenství k cepínům je veškeré příslušenství, které potřebujete k bezpečnějšímu používání, uchovávání a přepravě cepínů. V naší nabídce najdete poutka na zápěstí, vyměnitelné hroty a také obaly na různé typy cepínů.
Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Smyčka pro cepínu Camp Dragonne Corsa

  wish list

 2. -27%
  poutko pro turistické cepíny Petzl Linkin

  wish list

 3. -25%
  Poutko k cepínu Edelrid Grip Tape - night

  wish list

 4. -28%
  Obálka Grivel Axe Guard
  Obálka Grivel Axe Guard
  151 Kč 211 Kč

  wish list

 5. -10%
  Zatížení Climbing Technology Impact Hammer

  wish list

 6. -10%
  Držák do cepína Climbing Technology Bumper

  wish list

 7. -15%
  Tip pro holet Black Diamond Spike Protector

  wish list

 8. -10%
  Smyčka Climbing Technology Drag Tour

  wish list

 9. -10%
  Chránič Climbing Technology Pick Cover

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
Vymazat

Oblíbené a užitečné příslušenství pro cepíny

Příslušenství pro cepíny v podobě zápěstních poutek plní podobnou úlohu jako popruhy k uchycení cepínu. Snižují riziko ztráty cepínu, pokud jej náhodou pustíte. Hlavním účelem tohoto příslušenství je však zajistit pevnější úchop cepínu. To vám umožní efektivnější zasazení do ledu, sněhu nebo skály, což bude mít pozitivní dopad na váš lezecký výkon. Příslušenství v podobě zápěstní smyčky zároveň uleví svalům, takže se snáze vyhnete bolestem spojeným s dlouhou manipulací s tímto typem zařízení.

Poutka k cepínům jsou velmi oblíbená u cepínů pro klasickou horolezeckou a ledovcovou turistiku. Pro techničtější použití ve strmém terénu - navíc s rizikem lavin - se doporučuje použít cepín připojený k úvazku pomocí popruhu. Takové řešení poskytuje plnou volnost pohybu.

Vybrousit, vybrousit, nahradit

Příslušenství pro cepíny to taky náhradní hroty. Ruční broušení cepínu by se pro pokročilejší uživatele mělo stát běžnou a pravidelně se opakující procedurou. Pouze správně připravené hroty zaručují účinný průnik ledem, aniž by docházelo k odskakování nebo nutnosti opakovat útok vícekrát. Každý hrot, i ten nejlepší, má však omezenou životnost - v tomto případě měřenou v centimetrech. Příliš krátký hrot mění ergonomii zařízení (a jeho parametry) a vyžaduje výměnu. Náhradní hroty pro cepíny, které najdete v obchodě. 8a.cz jsou výhradně originální výrobky. Vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, podle technických specifikací výrobce a podle normy EN 13089:2011 pro hrot typu 1 nebo 2. Takže se nemusíte obávat předčasného opotřebení, poškození nebo nekompatibility s určeným modelem cepínu. Proces jejich konstrukce, výroby a testování podléhá přísné kontrole a pevnost nebo vliv na vyvážení cepínu není dílem náhody.

V nabídce příslušenství pro cepíny najdete také kladiva pro technické cepíny modulární konstrukce (umožňující použití kladiva nebo lopatky). Usnadňují zatloukání skob (takže si s sebou nemusíte brát další kladivo na skály, jehož hmotnost jen zvyšuje vaši výbavu) a samy o sobě jsou lehčí alternativou cepínu s lopatkou. Za zmínku stojí také to, že kladívka jsou konstruována tak, aby neovlivňovala vyvážení cepínu. Díky tomu je použití kladiva-cepínu stejně pohodlné a efektivní jako u standardního cepínu.

Ochranná krytka na cepíny

Mezi příslušenství pro cepíny patří krytky na cepín. Jsou nepostradatelné při přepravě vybavení připevněného na vnější straně batohu. Jejich umístění na hrot, lopatku nebo bodec vás ochrání před náhodným poškozením ostatních prvků vašeho vybavení. Umožní vám vyhnout se nepříjemným překvapením, jako je roztržená bunda nebo díra v batohu. Tím spíše, pokud se jedná o vybavení spolucestujícího. Pružné gumové ochranné krytky na nejostřejší části cepínu nejsou povinné (lze se bez nich obejít). Jsou však praktickým doplňkem, který se hodí při cestách vlakem, při přepravě batohu v kufru auta nebo doma v přihrádce, kde bude cepín odpočívat po sezóně. Ostřejší části cepínu představují skutečné nebezpečí pro karimatky, samonafukovací karimatky a oblečení, s nimiž mohou v určitých situacích přijít do styku. Vyberte si kompletní krytku na hlavici cepínu (na hrot a lopatku) nebo si ji pořidte samostatně. Před dlouhodobým používáním nezapomeňte zařízení řádně vysušit! Odpojení vzduchu od mokré oceli může výrazně urychlit korozi.
Kromě příslušenství pro cepíny nabízí e-shop 8a.cz všechny nezbytné prvý zimní výbavy, mimo jiné cepíny a mačky.