top

Příslušenství pro cepíny

Příslušenství k šekům je veškeré příslušenství, které potřebujete k bezpečnějšímu používání, uchovávání a přepravě šeků. V naší nabídce najdete poutka na zápěstí, vyměnitelné čepele a také obaly na různé typy šeků.
28
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

28 položek

na stránce
 1. -18%
  Smyčka pro cepínu Camp Dragonne Corsa

  wish list

 2. -30%
  Čepel pro cepin Black Diamond Venom Classic Pick

  wish list

 3. -8%
  Poutko k cepínu Edelrid Grip Tape - night

  wish list

 4. -8%
  Smyčka Black Diamond Spinner Leash

  wish list

 5. -14%
  Smyčka do Cepína Black Diamond Slider Leash

  wish list

 6. -12%
  Obálka Grivel Axe Guard
  Obálka Grivel Axe Guard
  157 Kč 179 Kč

  wish list

 7. -8%
  Tip pro holet Black Diamond Spike Protector

  wish list

 8. -8%
  Tip pro hole Black Diamond Pick Protector

  wish list

 9. -6%
  Smyčka Climbing Technology Drag Tour

  wish list

 10. -6%
  Chránič Climbing Technology Pick Cover

  wish list

 11. -20%
  Tip pro hole Black Diamond Axe Protector

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

28 položek

na stránce

Oblíbené a užitečné příslušenství k šekům

Příslušenství k sekerám v podobě zápěstních poutek plní podobnou úlohu jako výpady, protože snižují riziko ztráty sekery, pokud ji náhodou pustíte. Hlavním účelem tohoto příslušenství je však zajistit pevnější úchop sekery. To vám umožní efektivnější zasazení do ledu, sněhu nebo skály, což bude mít pozitivní dopad na váš lezecký výkon. Příslušenství v podobě zápěstní smyčky zároveň uleví svalům, takže se snáze vyhnete bolestem spojeným s dlouhou manipulací s tímto typem zařízení.

Zápěstní poutka jsou velmi oblíbená u cepínů pro klasickou horolezeckou a ledovou turistiku. Pro techničtější použití ve strmém terénu - navíc s rizikem lavin - se doporučuje použít sekeru připojenou k postroji pomocí šňůry. Takové řešení poskytuje plnou volnost pohybu, možnost snadného podání ruky atd.

Zostřit, vybrousit, nahradit

Ruční broušení cepínu by se pro pokročilejší uživatele mělo stát běžnou a pravidelně se opakující procedurou. Pouze správně připravené čepele zaručují účinný průnik ledem, aniž by docházelo k odskakování nebo nutnosti opakovat útok vícekrát. Každý nůž, i ten nejlepší, má však omezenou životnost - v tomto případě měřenou v centimetrech. Příliš krátká čepel mění ergonomii zařízení (a jeho parametry) a vyžaduje výměnu. Náhradní čepele pro ledové sekery, které najdete v obchodě. 8a.czjsou výhradně originální výrobky, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, podle technických specifikací výrobce a podle normy EN 13089:2011 pro čepele typu 1 nebo 2, takže se nemusíte obávat předčasného opotřebení, poškození nebo nekompatibility s určeným modelem sekery. Proces jejich konstrukce, výroby a testování podléhá přísné kontrole a pevnost nebo vliv na vyvážení sekery není dílem náhody.

V naší nabídce najdete také kladiva pro technické kontroly ledu modulární konstrukce (umožňující použití kladiva nebo pádla). Usnadňují zatloukání háků (takže si s sebou nemusíte brát další kladivo na skály, jehož hmotnost jen zvyšuje vaši výbavu) a samy o sobě jsou lehčí alternativou sekery s lopatou. Za zmínku stojí také to, že kladívka jsou konstruována tak, aby neovlivňovala zůstatek šeku. Díky tomu je použití kladiva-čepele stejně pohodlné a efektivní jako u standardní sekery.

Checkguard

Podložky na batoh jsou nepostradatelné při přepravě vybavení připevněného na vnější straně batohu. Jejich umístění na lopatku, pádlo nebo hrot oštěpu vás ochrání před náhodným poškozením ostatních prvků vašeho vybavení a umožní vám vyhnout se nepříjemným překvapením, jako je roztržená bunda nebo díra v batohu - tím spíše, pokud se jedná o vybavení spolucestujícího. Pružná gumová ochranná pouzdra na nejostřejší části sekery nejsou povinná (lze se bez nich obejít), ale jsou praktickým doplňkem, který se hodí při cestách vlakem, při přepravě batohu v kufru auta nebo doma v přihrádce, kde bude sekera odpočívat několik týdnů po sezóně. Ostřejší části sekery představují skutečné nebezpečí pro spací podložky, karimatky a oblečení, s nimiž mohou v určitých situacích přijít do styku. Vyberte si kompletní ochranu hlavy (čepel a pádlo) nebo si ji pořidte samostatně. Před dlouhodobým používáním nezapomeňte zařízení řádně vysušit! Odpojení vzduchu od mokré oceli může výrazně urychlit korozi.