top

Petzl

Petzl je kultovní lezecké vybavení, jehož kvalitní zpracování není třeba chválit. V nabídce výrobce jsou doplňky pro sportovní lezení a výrobky pro výškové práce Petzl - obchod 8a.cz nabízí kompletní sortiment.
Filtry (2)
Filtry
 1. Dámské rukavice
 2. XS
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

 1. -16%
  Horolezecké rukavice Petzl Cordex Plus - tan
  Horolezecké rukavice Petzl Cordex Plus - tan
  včetně DPH 1279 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1169 Kč (+10%)
  Doporučená cena výrobce 1529 Kč (-16%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

Vymazat

Petzl - lezecké vybavení na hory a skály

Tato značka je bezpochyby jednou z nejznámějších mezi všemi výrobci horolezeckého vybavení. Výrazné logo se často objevuje na helmách a horolezeckých zařízeních téměř ve všech koutech světa. Při pozorování lidí, kteří lezou po nových stěnách v horách, dosahují nepokořených vrcholů nebo prozkoumávají neprobádané jeskyně, si mezi vybavením, které používají, téměř jistě všimneme prvků s logem Petzl. Široká nabídka tohoto výrobce proto nemůže chybět v žádné outdoorové prodejně. Stojí za četnými revolucemi v horolezeckém a jeskyňářském vybavení. Důkladné testování všech produktů a řešení v nich používaných, umožňuje poskytnout uživatelům maximální úroveň bezpečení, která se promítá do velké důvěry ve značku a zboží, které vyrábí. Bez ohledu na to, jaký typ horské aktivity provozujete, v nabídce 8a.pl jistě najdete produkt, optimálně přizpůsobený Vašim potřebám.

Kompletní nabídka lezeckého vybavení Petzl

V průběhu let značka vyvinula kompletní řadu horolezeckého vybavení pro jakýkoli druh aktivity. Bez ohledu na to, zda lezete po skalách v létě, nebo lezete v zimě na ledu, zdoláváte nejvyšší hory světa nebo milujete speleologii – určitě najdete takové vybavení Petzl, které bylo připraveno speciálně pro Vás. Významnou část vybavení tvoří karabiny - pro expresky, osobní typ HMS, šroubové, oválné a mnoho dalších. Moderní tvary a lehké materiály umožňují snížit hmotnost karabin při zachování velmi vysoké odolnosti. Dokonale fungující zámky umožňují efektivní otevírání a zavírání v náročných podmínkách. V průběhu let značka vyvinula mnoho řešení, která se s drobnými úpravami používají dodnes. Mezi lezeckými pomůckami najdeme známé technologie jako Petzl Shunt, Grigri nebo oblíbené blokanty nebo jumary (Ascension). Všechny nabízejí snadné použití a vysokou spolehlivost, která je základním kritériem pro výběr většiny lezeckého vybavení.

V lezecké výstroji samozřejmě nemůže chybět lezecký úvazek Petzl. Obchod 8a.pl nabízí kompletní sortiment úvazků, který zahrnuje oba modely určené pro mnoho různých typů lezení. Lehké sportovní postroje jsou skvělé na skály a na panel. Pouze nezbytné prvky Vám umožní plně se soustředit na cestu, kterou máte před sebou. Jen v nich se Vám podaří zvládat ty nejtěžší lezecké výzvy. Nejuniverzálnější lezecké úvazky se osvědčí na horách v letní i zimní sezóně. Správně zvolené úvazky Vám umožní řádně se připravit na každou cestu. Smyčky nohou lze snadno upravit tak, aby vyhovovaly letnímu i zimnímu oblečení. Speciální modely postrojů Petzl byly vyvinuty s ohledem na vícedélkové lezení. Další úvazky a poutka na vybavení, Vám umožní rozložit vybavení i na těch nejdelších cestách. Naopak nejméně místa Vám v zavazadle zaberou ultralehké skialpinistické modely. Vejdou se Vám i do kapsy. Horolezecké vybavení doplňují kvalitní dynamická horolezecká lana.

Spolehlivé vybavení pro práci ve výškách

Tento výrobce nabízí také extrémně široký výběr vybavení pro práci ve výškách. Výbava připravená pro profesionály se perfektně hodí na stavby, do továren nebo pro soukromé firmy nabízející práce ve výškách. V nabídce je kompletní vybavení Petzl jak pro práci s lanem, tak v místech, kde hrozí pád z výšky. Plnohodnotné pracovní postroje nabízejí vysoký komfort používání po celý pracovní den. Snadno se také oblékají a sundávají, takže příprava do práce Vám zabere ještě méně času. Zařízení pro výstup a sestup na laně Vám umožní dostat se rychle a efektivně na místo práce. Sedačky pro práci ve visu Vám zase umožní zaujmout optimální pozici pro provedení potřebné práce. Ocelové karabiny, mailony a další spojky zaručují vysokou spolehlivost a životnost. To je důležité zejména při jejich intenzivním každodenním používání.

Vybavení na zimu Petzl

Francouzská značka nabízí i kompletní zimní výbavu, kterou ocení nejen příznivci extrémního lezení v ledu, ale i ti, kteří preferují zimní horskou turistiku. V závislosti na potřebách jsou nabízeny různé nesmeky. Oblíbené turistické modely se budou skvěle hodit na zimní výlety po zasněžených a zledovatělých stezkách. Pokročilejší lezecké konstrukce jsou vybaveny automatickými a poloautomatickými upevňovacími prvky, které zajišťují dokonalé přilnutí k botě. To se promítá do přesnosti pohybu a možnosti pevného zapuštění nesmeků do ledu. Lezecké mačky Petzl mají obzvláště agresivní přední hroty, které lze vyměňovat nebo překonfigurovat. V nabídce značky nechybí ani ultralehké turistické mačky. Jde o modely vyrobené z lehkých slitin, aby příliš nezatěžovaly batoh. Osvědčí se ve skialpinismu při zdolávání těch nejtěžších a nejstrmějších částí stoupání.

Druhým nepostradatelným prvkem zimní výbavy jsou cepíny. Pomáhají efektivně pohybovat se ve sněhu a ledu a napomáhají zabránit případnému pádu. Ty, které Petzl nabízí, jsou bezpochyby jedny z nejlepších na trhu. Klasické jednoduché turistické cepíny jsou jako stvořené pro zimní trek ve vyšších polohách hor. Příznivci ledolezectví oceňují především lezecké cepíny. Ikonické modely jako Petzl Quark nebo Nomic byly použity ke zdolání již nejednoho ledopádu. Ostře zakřivené rukojeti nabízejí vynikající ergonomii při lezení v ledu.

Čelovky Petzl

Osvětlení tvoří významnou část nabídky této značky. Propracované čelovky se dělí do dvou skupin – pracovní svítilny a čelovky pro sportovní a horské aktivity. První z nich splňuje příslušné normy nutné při použití ve specifickém prostředí. Ta druhá, známější, obsahuje čelovky Petzl pro sportovní aktivity. Základní modely jsou ideální pro treking a kempování. Silnější jsou určeny pro běh a lezení. Nejpokročilejší modely fungují dobře na kolech a ve speleologii. Jedna z nejznámějších značek v lezeckém světě - Petzl - obchod 8a.pl nabízí široké spektrum modelů tohoto výrobce.

Petzl - oblíbené kategorie

Čelovky Petzl Cepíny Petzl Turistické cepíny Petzl Ledovcové cepíny Petzl Skiturové cepíny Petzl
Mačky Petzl Řemínkové mačky Petzl Poloautomatické mačky Petzl Automatické mačky Petzl Skitourové mačky Petzl
Rukavice Petzl Petzl outlet Petzl výprodej