top

Péřový spacák The North Face AMK Superlight 10R - canarry/gold

25 784 Kč 34 379 Kč
-25% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 25 784 Kč
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
DPD
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Popis

Péřový spacák The North Face AMK Superlight 10R je určen pro ty nejnáročnější horolezce. Je jedním z prvků pokročilé vysokohorské sady The North Face AMK (Advanced Mountain Kit).

Americká značka použila v tomto spacím pytli přírodní husí peří, které pochází z ověřených zdrojů, což potvrzuje certifikát RDS. Díky tomu máte jistotu, že se zvířaty bylo zacházeno humánně. Peří v tomto horolezeckém spacáku má také vodoodpudivou úpravu ProDown™, která zpomaluje promáčení náplně. 

Spacák The North Face AMK Superlight 10R je naplněn tím nejlepším husím peřím. Společnost The North Face se rozhodla použít tuto přírodní izolaci, protože v porovnání s jejími syntetickými protějšky nabízí mnohem nižší hmotnost a zároveň velmi dobrou odolnost a tepelné vlastnosti. Výplň z prachového peří nemá navzdory mnoha testům a zkouškám mezi syntetickými materiály stále konkurenci. Plnivost prachového peří použitého ve spacáku The North Face je až 1000 cuin. Slovo cuin znamená jednotku plnivostí prachového peří, název pochází z anglického (cubic inch) a znamená objem, který zaujímá jedna unce prachové náplně. Čím vyšší je hodnota cuin, tím větší prostor je schopno peří vytvořit, a tím i zadržet větší množství vzduchu. To je zase spojeno s lepšími izolačními vlastnostmi a lepším stlačením modelu po zabalení.

Další výhodou modelu je jeho extrémně nízká hmotnost. Péřový spacák The North Face AMK Superlight 10R vyniká také vysokou odolností díky nylonovému materiálu vnější vrstvy, který má tloušťku 10 denierů. Najdete zde také třívrstvou membránu Futurelight, která zabraňuje promoknutí výplně a zároveň zachovává dobrou prodyšnost, aby odváděla přebytečnou vlhkost zevnitř. Hliníkový povlak zabrání úniku tělesného tepla. Péřový spacák The North Face AMK Superlight 10R má také praktickou tepelnou lištu podél zipu a tepelný límec kolem krku, který snižuje pronikání chladného vzduchu do těchto kritických oblastí. U tohoto modelu oceníte také to, že se dá uprostřed rozepnout pomocí zipu 1/2. Spací pytel je dodáván s kompresním vakem, který výrazně usnadňuje jeho přepravu. Součástí balení je také obal pro skladování modelu.

Spacák The North Face AMK Superlight 10R - klíčové vlastnosti:

 • Výplň z přírodního husího peří;
 • Peří s plnivostí 1000 cuin;
 • Peří pochází z certifikovaných zdrojů RDS;
 • Izolace s vodoodpudivou úpravou ProDown™;
 • Odolná nylonová tkanina o hustotě 10 denierů;
 • Hliníkový povlak zabraňuje zbytečnému úniku tělesného tepla;
 • Třívrstvá membrána Futurelight™ je vodoodpudivá;
 • Dvoucestný zip uprostřed;
 • 1/2 zip omezuje pronikání studeného vzduchu;
 • Zateplovací pásek podél zipu;
 • Zateplený límec podél krku;
 • Nastavitelná kapuce se stahovací šňůrkou;
 • Tvar mumie;
 • Kompresní pytel pro snadnou přepravu;
 • Obal pro skladování modelu;
 • Extrémně nízká hmotnost;
 • Poutka na zavěšení.

Teplotní rozsahy spacáků značky The North Face vycházejí z testů provedených podle normy EN ISO 23537.
Spací pytle odpovídající této normě jsou podrobeny standardním zkouškám na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po mírné zátěži. Zkušební podmínky jsou podrobně stanoveny v normě a jsou stejné pro každý model spacího pytle. Vezměte prosím na vědomí, že výsledky testu se vztahují na průměrného muže/ženu. Skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, jako je únava, věk, izolace od země, vlhkost vzduchu, stavba těla, nálada nebo individuální predispozice.
Teplotní rozsahy podle normy EN ISO 23537
 • Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může "standardní muž" strávit noc ve spacím pytli, aniž by příliš rušil spánek.
 • Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by "standardní žena" měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měly řídit ženy.
 • Teplotní limit (T limit) – je minimální teplota, při které může "standardní člověk" pohodlně spát. Tímto parametrem by se při výběru spacáku měli řídit muže.
 • Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle "pocitů" ženské figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení může pro průměrnou ženu znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Taková teplota obvykle umožňuje "standardní ženě" přežít ve spacáku až 6 hodin. Tato teplota by neměla být zohledněna při nákupu spacího pytle.
Technologie
The North Face ProDown™

The North Face ProDown™
ProDown™ je přírodní izolace s voděodolnou úpravou. Jeho vlastnosti ve srovnání s tradičním prachovým peřím absorbují výrazně méně vody a vykazují rychleschnoucí funkci, což vám zajistí mnohem lepší výkon při aktivitě v extrémních a nepříznivých podmínkách. ProDown™ se používá především ve spacích pytlích Steep Series™ a Summit Series™ a ve všech péřových spacích pytlích z kolekcí The North Face. Husí peří, které má hydrofobní povrch, se po deseti vypráních opotřebuje.

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku NF0A3S6ZVN7
Barva žlutý
Pohlaví Unisex
Outlet Ano
Akcja3 Žádná akce
Druh prachového peří Husí prachové peří
Pružnost 1000
Tvar spacího pytle Mumie
Termolímec V
Termolišta V
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Výplň Přírodní husí peří 1000 cuin ProDown™ RDS
Celková hmotnost ~ 737 g
Technologie výrobce The North Face ProDown™
The North Face ProDown™ Ano
Šetrnost k životnímu prostředí RDS (Responsible Down Standard)
Vnější materiál Nylon 10D, ALU shell
Využití Kempování
Péče a údržba
Výplň z přírodního prachového peří
Na začátku používání je zcela přirozené, že přírodní peří proniká mezerami ve švech. Intenzita tohoto procesu závisí na vnějších faktorech, zejména na materiálech, které přicházejí do přímého kontaktu s peřím. Tření o jiný prvek oděvu (zejména vlněný), batoh nebo dokonce autosedačku může způsobit větší elektrizaci výrobku a uvolňování volného peří. Množství výplně, které může tímto způsobem uniknout, je sice okem viditelné, ale ve skutečnosti tvoří zanedbatelné procento výplně a nijak neovlivňuje izolační vlastnosti výrobku. Nezapomeňte také, že výplň tvoří prachové peří i obyčejné peří – a právě to nejčastěji proniká přímo skrz materiál. Nikdy se ho nepokoušejte vytáhnout. Nejlepším řešením je vtáhnout peří prsty zpět do oděvu.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Spací pytle odpovídající normě EN 13537/EN ISO 23537 jsou podrobeny standardním testům na figuríně, které mají co nejvěrněji reprezentovat průměrného muže a ženu po středně náročném tréninku. Je třeba vzít v úvahu, že skutečný pocit chladu při použití spacího pytle je ovlivněn mnoha dalšími faktory, např. stupněm únavy, věkem, izolací od země a individuálními dispozicemi člověka. Teplotní rozsahy podle EN 13537/EN ISO 23537: Horní hranice komfortu (T max) – ne vždy udávaná maximální teplota, testovaná na mužské figuríně, při které může „standardní muž“ strávit noc ve spacím pytli, aniž by byl jeho spánek nadměrně narušen. Komfort (T comfort) – teplota udávaná na základě figuríny ženy. Tato hodnota představuje teplotu, při které by „standardní žena“ měla být v tepelné rovnováze a neměla by pociťovat chlad. Mezní teplota (T limit) – jedná se o minimální teplotu, při které může „standardní muž“ pohodlně spát. Extrémní teplota (T extreme) – teplota určená podle „pocitu“ figuríny. Jedná se o minimální hodnotu, jejíž překročení by pro průměrnou ženu mohlo znamenat riziko podchlazení a ohrožení zdraví. Při nákupu spacího pytle by se tato teplota neměla brát v úvahu.

The North Face AMK Superlight 10R - Hodnocení zákazníků

0.0