top

Péřové bundy

Péřové bundy poskytují mimořádně účinnou izolaci v chladném počasí. Nabízíme lehké modely pro mírné mrazy a nejteplejší zimní modely pro velké mrazy.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 212

na stránce
 1. -25%
  Bunda Rab Nebula Pro Jacket - oxblood red

  wish list

 2. -30%
  Bunda izolovaná BlackYak Bakosi - rifle green

  wish list

 3. -6%
  Péřová bunda Pajak Co_Lab Jacket - black

  wish list

 4. -25%
  Bunda Salewa Elmo TWR Jacket - navy blazer

  wish list

 5. -15%
  Péřová bunda Montura Manaslu 2 Duvet - red/black

  wish list

 6. -25%
  Zimní bunda Helly Hansen Tromsoe Jacket - black

  wish list

 7. -33%
  Dámská bunda Marmot Novus Hoody - black

  wish list

 8. -30%
  Bunda Marmot Novus Hoody - dark azure

  wish list

 9. -26%
  Péřová bunda Turbat Trek Pro - dark cheddar

  wish list

 10. -25%
  Izolovaná bunda POC Loft Parka - uranium black

  wish list

 11. -26%
  Dámská péřová bunda Turbat Trek - moonless night

  wish list

 12. -26%
  Izolovaná bunda Turbat Atlas 2 - moonless night

  wish list

 13. -26%
  Péřová bunda Turbat Trek - moonless night

  wish list

 14. -10%
  Izolovaná bunda Montura Urban G Parka - black

  wish list

 15. -27%
  Bunda Columbia Oak Harbor Insulated Jacket - black

  wish list

 16. -12%
  Péřová bunda Pajak Eskimo - gold

  wish list

 17. -12%
  Péřová bunda Pajak Heritage 1983 - red/safari

  wish list

 18. -6%
  Péřová bunda Pajak Lynx Phantom - camo

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 212

na stránce

Péřové bundy nejen na zimu

Přestože jsou péřové bundy synonymem tepla a jsou spojovány se zimním počasím, jsou velmi univerzálním kouskem horského oblečení, který můžete používat po celý rok. Oblíbené péřové bundy, ačkoli navenek vypadají stejně, používají různé druhy izolace. Na jedné straně to může být přírodní peří - husí nebo kachní, na druhé straně to mohou být syntetické izolace vytvořené na bázi peří. Každý z nich má své výhody a nevýhody, ale oba slouží k zajištění optimálního tepelného komfortu. Jak v horách, tak na jakémkoli jiném místě a za různých povětrnostních podmínek.

Bundu lze použít jako svrchní oděv i jako hřejivou vrstvu pod membránovou bundou. Takovým řešením je univerzální teplá bunda na zimu, která poskytuje plnou ochranu proti větru a vodě. Zahřeje vás. Mezi mnoha modely najdete také módní prošívané péřové bundy, které se svým vzhledem odlišují od ostatních bund. Dobře padnoucí a úzký střih pro ženy je vhodný i jako bunda do městských podmínek. Jejich tlumené, příjemné barvy se hodí ke každodennímu oblečení. Outdoorové značky vyrábějí také dlouhé péřové kabáty, které poskytují komplexní ochranu před nepříznivým počasím. Ve dnech, kdy teplota klesne pod bod mrazu, se stanou vaším největším spojencem!

Pouzdro s přírodní nebo syntetickou výplní

Klasické péřové bundy mají přírodní výplň v podobě prachového peří, které je zdaleka nejúčinnější izolací. Příroda ho vytvořila jako nepřekonatelný vzor pro návrháře outdoorového oblečení a dosud se žádnému syntetickému vláknu nepodařilo dosáhnout jeho vlastností. Proto se ve špičkovém turistickém a horském oblečení používá prachové peří. Taková péřová bunda poskytuje vynikající ochranu před chladem díky schopnosti přírodní izolace expandovat, tj. vyplnit prostory v komorách bundy. Právě schopnost prachového peří zadržovat a uchovávat vzduch vytváří dojem, že bunda "hřeje". Na jedné straně nás izoluje od chladu, na druhé straně dokáže udržet teplo, které vytváříme.

Pro lidi, kteří hodlají bundu používat ve vlhkých podmínkách, oscilujících kolem nuly, nebo nemají možnost ji dlouho sušit (například během expedic), se doporučují péřové bundy se syntetickou izolací. Jejich izolaci tvoří uměle vyrobená polyesterová vlákna. A přestože nejsou tak účinným izolantem jako přírodní prach, jejich kvalita se každým rokem zlepšuje. Výrobci se snaží přiblížit přírodnímu ideálu. Bundy se syntetickou výplní se lépe suší, používají a perou. Rychleschnoucí syntetické izolace, jako jsou Primaloft® a Polartec Alpha®, poskytují vynikající tepelné vlastnosti i přes vlhkost. Syntetické péřové bundy jsou ideální pro intenzivní treking, běh po horských stezkách a dokonce i pro skialpinismus.

Propínací bundy a jejich technické parametry

Výrobky plněné přírodním prachovým peřím mají na etiketách označení. Umožňují nám zjistit tepelné vlastnosti oděvu a vybrat tak ideální model pro naše potřeby. Jednotkou, která určuje odolnost proti pádu, je cui (cuin). Čím vyšší je hodnota uvedená na etiketě, tím lépe. U turistických bund je tento parametr často 550-600 cui. Lehké péřové bundy jsou naopak plněny prachovým peřím nejvyšší kvality, které dosahuje hodnot až 800-900 cui. Jak se to promítne přímo do naší péřové bundy? Čím vyšší jsou tyto hodnoty, tím je bunda lehčí při zachování vysokých izolačních vlastností. Hřejivé péřové bundy poskytují nepostradatelnou podporu v chladných a mrazivých dnech. Dobře se uplatňují v suchém podnebí. Bohužel, jakmile je prachové peří mokré, ztrácí většinu svých izolačních vlastností... dokud samozřejmě nevyschne. Protože si tento problém výrobci outdoorových výrobků uvědomují, používají ve svých výrobcích speciální impregnaci, která proces namáčení vláken zpožduje.

Dalším údajem, který nám hodně napoví o výplni bundy, je poměr prachového peří k peří, tj. malé peří. Peří není dobrý izolant. Lehkost a odolnost také nejsou jeho silnou stránkou. Proto bychom měli dbát na to, aby poměr peří a prachového peří byl výrazně vyšší. Péřové bundy s poměrem náplně 90 (prachové peří)/10 (peří) budou určitě dražší. Jejich cena je dána pracným procesem získávání prachového peří a nakonec mnohem lepší izolací, nižší hmotností a menšími rozměry po složení.

Puchové bundy a péřové kabáty znamenají pohodlí na horách i každý den

V obchodě 8a.cz najdete mnoho péřových bund. Ať už hledáte velmi teplou péřovou bundu ideální pro dlouhé arktické nebo vysokohorské expedice. Nebo možná zimní bundu? Podívejte se do našeho internetového obchodu. Najdete zde také městské modely. Dlouhá péřová bunda v podobě kabátu vás účinně ochrání před nízkými teplotami a studeným vzduchem, který ve městě fouká každý den. Prozkoumejte péřové bundy v naší nabídce a najděte si ideální model pro vás! 8a.cz a najděte si dokonalý model pro sebe!