top

Pánské funkční kalhoty

Pánské termoaktivní kalhoty jsou přiléhavé modely. V chladných dnech poskytují tepelnou izolaci pro vaše nohy. V nabídce jsou modely, které dobře fungují samostatně jako legíny nebo jako kalhoty pod klasické kalhoty.
Zobrazení Mřížka Seznam

108 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Legíny na běhání adidas Own The Run Tights - black

  wish list

 2. -25%
  Termolegíny Mons Royale Cascade 3/4 - black

  wish list

 3. -29%
  Termolegíny Houdini Desoli Mid Tights - true black

  wish list

 4. -40%
  Termolegíny Icebreaker 260 Zone Legless - jet/black

  wish list

 5. -34%
  Termoleginy Thermowave Aero Pants - black

  wish list

 6. -36%
  Termolegíny Thermowave 3 in 1 Pants - anthracite

  wish list

 7. -25%
  Termolegíny Thermowave Merino Xtreme Pants - blk/grey

  wish list

 8. -40%
  Funkční legíny Salewa BOE AM 3/4 Tight - black out

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

108 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské termokalhoty pro chladné dny

Dobře padnoucí kalhoty jsou nejčastěji spojovány se sportem. Jedná se však o mimořádně funkční oděv, který se osvědčí v mnoha aplikacích. Pánské termoaktivní kalhoty lze obecně rozdělit na dva typy. První z nich jsou přiléhavé pánské termoaktivní kalhoty, které jsou určeny jako svrchní vrstva oblečení. Obvykle se jedná o běžecké nebo trekové legíny, které nahrazují klasické kalhoty volnějšího střihu. Často jsou vybaveny dalšími výztuhami nebo kapsami. Jaké jsou jejich výhody? Především díky použití elastických materiálů nabízejí neomezenou volnost pohybu. Tkanina navíc tvoří vynikající izolační vrstvu, která účinně chrání před chladem. V případě volných kalhot se zahřátý vzduch při pohybu po stezce nebo cestě snadno vyfoukne ven. Dalším plusem je, že přiléhavé pánské termoaktivní kalhoty se nezachytávají o překážky na stezce, jako jsou vyčnívající kořeny nebo kameny.

Druhým typem pánských termoaktivních kalhot jsou ty, které používáme jako kalhoty. Jejich úkolem je zvýšit tepelnou izolaci v nejchladnějších dnech. Používají se pod vnější kalhoty - lyžařské, trekové nebo membránové. Taková sada zajistí účinnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami při mnoha venkovních aktivitách a sportech. Pánské termoaktivní kalhoty jsou skvělým doplňkem k sadě horského a turistického oblečení, který výrazně zvýší univerzálnost všech našich kalhot. Když se ochladí, dáme kalhoty pod kalhoty a získáme komplet, který bude fungovat i při mnohem nižších teplotách. Pánské termoaktivní kalhoty tohoto typu se často používají v přechodných ročních obdobích, kdy se teplota může během několika hodin výrazně změnit. To znamená, že je můžete nosit pod hlavními kalhotami, když je opravdu chladno, nebo je zastrčit do bundy, když se oteplí.

Jaké materiály se používají v pánských termokalhotách?

Kalhoty, kamaše a thermo-aktivní pánské legíny se obvykle vyrábějí ze dvou druhů vláken - syntetických nebo přírodních. První z nich jsou speciálně navrženy tak, aby plnily specifické funkce v tepelných šortkách. Polyester je nejčastěji zodpovědný za účinný transport vlhkosti ven, nylon zvyšuje odolnost materiálu proti oděru nebo roztržení a elastan dodává celé věci vysokou pružnost. Druhým typem vláken jsou vlákna přírodního původu. V pánských termoaktivních kalhotách se nejčastěji používá merino vlna, která se získává ze speciálního plemene ovcí. Jedinečné vlastnosti tohoto materiálu ocenila většina předních výrobců outdoorového a horského termoprádla.

Oba typy vláken mají své výhody, které díky šikovnému využití návrháři umožňují vytvořit jedinečné pánské termokalhoty. V závislosti na potřebách se legíny a kalhoty vyrábějí z jednoho druhu vlákna nebo z kombinace obou. Většina syntetických modelů výborně odvádí vlhkost. Úspěšně kombinují tepelné vlastnosti s účinnou prodyšností. Merino vlna je naopak velmi příjemná na dotek a nabízí bezkonkurenční tepelný komfort, takže je ideální pro použití při nižších teplotách.

Jaké pánské termokalhoty si vybrat?

Výběr optimálního řešení závisí především na dvou faktorech - na intenzitě vašeho úsilí a na venkovní teplotě. Čím větší je námaha a teplota, tím tenčí by měly být pánské termoaktivní kalhoty a měly by být vyrobeny z materiálů lépe odvádějících vlhkost. To je o to důležitější, že legíny těsně přiléhají k tělu, a proto jsou první vrstvou, která zachycuje vlhkost vznikající v pokožce během cvičení. Pro zachování optimálních podmínek je nezbytné, aby tato vlhkost byla rychle odvedena ven nebo do dalších vrstev tepelného oblečení. Sportovci a lidé, kteří se věnují náročnějším aktivitám, si jistě vyberou termoaktivní kalhoty z lehčích syntetických materiálů, které mají vynikající technické vlastnosti. Na druhou stranu turisté, kteří vynakládají střední úsilí, ale kladou velký důraz na pohodlí a tepelný výkon, zvolí termokalhoty z merino vlny. Nabízejí maximální pohodlí.

V obchodě 8a.cz nabízíme mimořádně široký sortiment termoaktivních kalhot online. Správný model mezi nimi najdou jak sportovci, kteří hledají lehké termoaktivní kalhoty pro intenzivní trénink nebo závody, tak ti, kteří hledají dodatečnou tepelnou ochranu nohou, která je v mrazivém počasí nezbytná.

Podívejte se také na kvalitní pánské termoprádlo:

Panské termoaktivní prádlo Pánské termoaktivní halenky Pánská termoaktivní trička Pánské termoaktivní boxerky Panske termoaktivni slipy