top

Pánské bundy na hory s membránou

Horské bundy s membránou pro muže jsou modely, ve kterých můžete snadno zdolávat nové vrcholy. Pánské horské bundy jsou vyrobeny z pevných materiálů, které jsou ideální do terénu, a z membrány, která plně chrání před deštěm, sněhem a větrem.
Zobrazení Mřížka Seznam

191 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

191 výrobky

Vymazat

Pánské bundy na hory s membránou poskytují určitou ochranu před nepříznivým počasím

Kdykoli jedeme do hor, měli bychom být připraveni na náhlou změnu počasí. Ať už se vydáváme na horskou túru nebo lezeme po skalní stěně, základem našeho oblečení by mělo být oblečení, které účinně ochrání před náhlým lijákem, sněhovou bouří nebo vichřicí. To je důležité zejména v přechodných ročních obdobích a také v zimě, kdy rychle se měnící povětrnostní podmínky mohou tělo rychle ochladit. V minulosti bylo velmi obtížné chránit se před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Dnes tuto funkci plní pánské bundy na hory s membránou. Tyto modely se nejlépe hodí jako svrchní vrstva oblečení. Účinně blokují vodu, sníh a vítr a zajišťují tělu příjemné podmínky při horolezectví, trekingu, lyžování nebo jiných horských aktivitách. Pánské membránové bundy jsou svrchní vrstvou oblečení, která bude dokonale spolupracovat s termoprádlem a hřejivou mikinou, čímž vytvoří optimální systém vrstvení.

Jak fungují pánské bundy na hory s membránou?

Membrána je velmi tenká vrstva speciálního porézního materiálu. Optimálně dimenzované otvory zajišťují její jedinečné vlastnosti. Membrána nejprve zachycuje kapky vody a zabraňuje jejich vniknutí do bundy. To znamená, že pánské bundy na hory s membránou vás účinně ochrání i před silným lijákem nebo sněhovou bouří. Za druhé, materiál účinně chrání před větrem a zabraňuje rychlému prochladnutí těla během bouřky. Za třetí, membrána umožňuje průchod molekulám vodní páry, které tělo vylučuje při námaze. To je hlavní vlastnost, která odlišuje membránu používanou v horských bundách od běžné fólie. Jedná se o velmi důležitou vlastnost, díky níž bunda poskytuje pohodlí při fyzické námaze. Přebytečná vlhkost se totiž bude moci odvádět pryč. Díky těmto třem vlastnostem jsou pánské bundy na hory s membránou dokonalou svrchní vrstvou oblečení. Jsou jakýmsi štítem, který nás ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Přední značky vyrábějící horské oblečení používají mnoho řešení, ale zdaleka nejoblíbenější membránou je GORE-TEX®. Vyznačuje se extrémně vysokou prodyšností a voděodolností. Různé verze membrány sahají od lehkých horských bund s membránou pro rychlé výstupy na vrcholy v létě až po silnější modely s výjimečnou odolností, které odolají oděru o skály a ostrý led. Mezi nejsilnějšími bundami s membránou vynikají modely pro profesionály a nejnáročnější uživatele - pánské bundy na hory s membránou The North Face AMK FUTURELIGHT.

Co by měla mít membránová horská bunda?

Membrána je klíčovým prvkem každé pánské bundy na hory, ale při výběru správného modelu je třeba dbát i na několik dalších vlastností. Pokud bude bunda používána pro vysokohorskou turistiku nebo horolezectví, měla by mít kapuci kompatibilní s horolezeckou přilbou. Díky kapuci budete plně chráněni před nepříznivými vlivy, aniž byste si museli sundávat přilbu. Pokud se chystáte používat horolezecký úvazek nebo nosit větší batoh vybavený bederním pásem, vyplatí se poohlédnout po bundě s bočními kapsami umístěnými výše než u turistických nepromokavých bund. Díky tomu bude přístup vždy snadný a neomezený. Všechny pánské bundy na hory s membránou mají technický střih, který nabízí větší volnost pohybu v ramenou. To je nesmírně důležité při lezení s cepíny nebo při zdolávání náročných horských tras s trekingovými holemi. Velmi důležitá je také schopnost snadno se přizpůsobit uživateli. Suchý zip na manžetách umožňuje dokonalé přizpůsobení ruce. Stahovací šňůrky na spodním okraji, u kapuce a často i u límce umožňují přizpůsobení celé věci vaší postavě.

Pánské bundy na hory s membránou nejlepších značek si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr horských bund vybavených nepromokavou membránou. Nejznámější značky oblečení vám dávají možnost vybavit se oblečením, které používají profesionální horolezci při zdolávání nejtěžších vrcholů světa. Pánské bundy na hory s membránou od značek Arcteryx, BlackYak, Salewa, Salomon, Rab, The North Face a mnoha dalších jsou ideální volbou pro všechny milovníky horských aktivit. Pokud potřebujete spolehlivou ochranu před nepříznivým počasím a plnou volnost pohybu při lezení, trekingu nebo jiných horských aktivitách, membránové bundy jsou tou nejlepší volbou.