top

Pánské běžecké mikiny

Pánské běžecké mikiny jsou založeny na různých konstrukcích, takže si každý najde ten správný model pro sebe. Na 8a.cz najdete běžecké oblečení pro horské stezky i městský trénink.
Zobrazení Mřížka Seznam

47 výrobky

na stránce
 1. -35%
  Běžecká mikina Arcteryx Motus AR Hoody - fluidity

  wish list

 2. -40%
  Lezecká mikina Maloja Zordo - boulder multi

  wish list

 3. -40%
  Lezecká mikina Maloja Zordo - midnight multi

  wish list

 4. -40%
  Běžecká mikina On Running Performance Long-T - rock

  wish list

 5. -28%
  Běžecká mikina CMP Gunther T-Shirt - zaffiro

  wish list

 6. -10%
  Běžecká mikina Inov-8 Base Elite LS - red

  wish list

 7. -36%
  Mikina Maloja Mauersegler - night sky

  wish list

 8. -20%
  Běžecká mikina Sensor Infinity Zero Jacket - black

  wish list

 9. -10%
  Běžecká mikina Inov-8 Base Elite LS - blue

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

47 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské běžecké mikiny na horskou trasu i do města

Všestrannost vzorů běžeckých mikin znamená, že si v nich každý najde něco pro sebe. Bez ohledu na to, zda své dobrodružství s běháním teprve začínáte, nebo jste zkušený sportovec, který se účastní závodů. Obchod 8a.cz má ve své nabídce pánské běžecké mikiny značek Dynafit, Salomon, Columbia, Icebreaker, Salewa, Arcteryx. To znamená, že máte k dispozici nejlepší přístup k moderním řešením, která vám usnadní provozování vaší sportovní vášně. Běžecké mikiny jsou někdy o něco silnější modely se zipy, které dobře fungují v zimě, a někdy jsou minimalistického designu. Noste je v teplejších dnech roku, kdy je důležitá maximální ventilace těla. Konstrukce určené pro přechodné období se vyznačují optimální izolací a ochranou proti větru, takže získáte vyvážené tepelné hospodářství.

Pánské běžecké mikiny poskytují účinnou prodyšnost

Intenzivní fyzická námaha znamená produkci nadměrné vlhkosti. Ta musí být účinně odvedena, aby se minimalizovalo riziko přehřátí. Proto se běžecké mikiny vyrábějí ze syntetických materiálů. Obvykle se jedná o polyester, polypropylen nebo podobné materiály. V důsledku toho je vlhkost efektivně odváděna pryč od pokožky a přenášena do bundy nebo přímo do atmosféry. Taková běžecká mikina také usnadní udržení příjemného suchého klimatu u těla. U některých modelů jejich výrobci používají také antibakteriální technologie. Zpomalují tvorbu nepříjemných pachů, takže pánské běžecké mikiny s tímto řešením zůstanou déle příjemně svěží.

Maximální volnost pohybu v pánských běžeckých mikinách

Když běžíte, nic vás nemůže omezit. Proto jsou mikiny založeny na střizích, které vám poskytnou to, co potřebujete - maximální volnost pohybu. Zabraňuje tomu, aby materiál obepínal vaše tělo a podporuje vás při běžeckých úkolech. Střih běžeckých mikin také odpovídá jejich specifickému účelu. Jedná se především o sportovní konstrukce, které přiléhají k postavě, aniž by volně visely. Návrháři také použili doplňky z elastické tkaniny, které usnadní pohyb s běžeckými holemi.

Běžecké mikiny s kapucí nebo bez ní?

Běžecké mikiny s kapucí jsou skvělé pro chladnější období. Při nižších teplotách může kapuce snadno nahradit lehkou čepici nebo čelenku. Hodí se také při tréninku, když zapomenete pokrývku hlavy. Běžecké mikiny bez kapuce jsou lepší volbou pro teplejší počasí, kdy víte, že ochrana hlavy před chladem je zbytečná. Jsou také optimální volbou, pokud mikinu často používáte pouze jako střední vrstvu oděvní sady. Kapuce vám tak nebude překážet, když si na ni vezmete lehkou bundu. Modely s kapucí najdete mezi běžeckými mikinami Dynafit a v kolekcích dalších špičkových značek.

Běžecká mikina z přírodních nebo syntetických materiálů?

Běžecké oblečení ze syntetických materiálů velmi rychle schne a odvádí vlhkost od těla. Díky tomu jsou modely jako běžecké mikiny Columbia, oblíbenou volbou pro intenzivní trénink a vyšší teploty. Kromě syntetických materiálů se na výrobu mikin často používá merino vlna. Její hmotnost se liší, takže podle toho, zda běháte v zimě, nebo v teplých dnech, najdete ten správný model. Pánské běžecké mikiny z merino vlny pomaleji odvádějí vlhkost, ale mají vynikající tepelné vlastnosti. To znamená, že snižují nástup chladu.

Jakou běžeckou mikinu zvolit v zimě?

V zimě jsou správnou volbou silnější modely zimních mikin, které účinně chrání tělo před rychlým ochlazením. Pro lehčí tréninky jsou preferovanou volbou pánské běžecké mikiny z merino vlny, které poskytují vynikající tepelnou izolaci. V zimních podmínkách jsou ideální pánské běžecké mikiny s kapucí a dlouhými rukávy s otvory na palce. Hlava a ruce jsou tak ještě lépe chráněny před chladem. Nabídka předních značek často zahrnuje také mikiny s mírně zatepleným předním panelem. Běžecké mikiny Salomon, Dynafit, Arcteryx nabízejí širokou škálu modelů i pro zimní období.