top

Ortlieb

Ortlieb je legendární výrobce vysoce kvalitních cyklistických brašen. Po výrobky této značky sahají ti nejzkušenější cestovatelé. V nabídce jsou brašny, brašny pod sedlo, nepromokavé brašny a mnoho dalšího příslušenství. Ortlieb zaručí dokonalou ochranu Vašich zavazadel před nepřízní počasí.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Ortlieb - vodotěsné tašky a brašny na kolo

Německý výrobce je jednou z nejznámějších značek vyrábějících vysoce kvalitní brašny na kolo, tašky, batohy a nepromokavé vaky, které jsou vhodné pro mnoho outdoorových aktivit. Vybavení vyráběné firmou Ortlieb se vyznačuje velmi vysokou spolehlivostí, díky níž si je rádi vybírají i ti nejzkušenější cestovatelé a turisté. Plná voděodolnost mnoha modelů zaručuje, že i po dni stráveném na cestách v lijáku budou naše zavazadla suchá a připravená k použití. Suchý spací pytel po mnohakilometrové trase je neocenitelnou věcí pro každého milovníka dálkových cyklistických výletů. Díky vysoce kvalitnímu zpracování v kombinaci se spolehlivými řešeními, jako jsou rolovací uzávěry a velmi pevné, plně nepromokavé materiály, brašny, tašky a vaky Ortlieb fungují perfektně i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Historie značky Ortlieb

Ačkoli byla společnost Ortlieb založena teprve v roce 1982, dnes má, mezi cestovateli a milovníky dlouhých výletů na kolech nebo kajakech téměř kultovní status Jejími prvními výrobky byly brašny na jízdní kola vyrobené z pevné plachtoviny. Stejně jako u mnoha jiných značek zabývajících se výrobou outdoorového vybavení, i zde byly impulsem k založení společnosti specifické potřeby jejího zakladatele. V roce 1981 cestoval Hartmut Ortlieb na kole po jižní Anglii. Často deštivé počasí v tomto regionu kazilo radost z objevování nových míst, zejména proto, že všechna zavazadla v brašnách byla promočená skrz naskrz a Hartmut nemohl doufat ani v suché věci při kempování po celodenní jízdě v dešti. Projíždějící kamiony s nepromokavými plachtami ho inspirovaly k vytvoření tehdy zcela nového řešení - nepromokavých brašen na kola.

Po návratu do Německa Ortlieb rychle realizuje svůj nápad a vytváří pro sebe první cyklistické brašny z pevného a nepromokavého materiálu. Velmi brzy dostává od svých přátel objednávky na další. Obliba tohoto řešení rychle roste a brzy zakládá společnost, která se zpočátku stará o skromnou výrobu pro místní trh. Kvalitu a inovativní řešení brzy poznají četné obchody s jízdními koly, které si tento průkopnický výrobek rády objednají. Brzy Hartmut Ortlieb řeší také problém úplné vodotěsnosti brašen Díky vysokofrekvenčnímu záření dosáhne pevného spojení mezi materiály bez nutnosti použití švů. V kombinaci s inovativním rolovacím systémem uzavírání získává zcela vodotěsný výrobek bez nutnosti podlepování nebo utěsňování švů. Rychlý rozvoj outdooru v 90. letech také přispěl ke zvýšené popularitě cyklistických brašen Ortlieb V současné době je jedním z předních výrobců vodotěsných brašen na světě. Charakteristický tvar každého modelu a logo značky lze vidět na zavazadlech většiny cestovatelů na kole. Přestože brašny zůstaly jednoznačně nejoblíbenějším produktem této značky, v současné době je nabídka mnohem širší a zahrnuje mnoho dalších produktů, které ochrání zavazadla před deštěm

Široká nabídka produktů značky Ortlieb

Německá značka má ve své nabídce velmi široký výběr produktů. Kromě vlajkových předních a zadních brašen na kolo můžeme od výrobce zakoupit také vhodné boxy na kola, které umožní pohodlně připevnit brašny na kolo. V současné době se intenzivně vyvíjí sortiment výrobků pro bikepacking. Velké podsedlové brašny, modely připevněné k rámu nebo brašny na řídítka jsou ideální volbou pro všechny milovníky minimalistického cestování na dvou kolech. V sortimentu značky Ortlieb najdete také funkční outdoorové batohy a batohy pro každodenní použití ve městě. Robustní materiály a komplexní ochrana proti povětrnostním vlivům znamenají, že batohy poskytují vynikající ochranu zavazadel ve všech ročních obdobích. Velmi oblíbené jsou také prostorné cestovní tašky Ortlieb, které umožňují přepravu zavazadel během cesty na dovolenou i horské expedice na druhém konci světa. Milovníci vodních sportů ocení vodotěsné vaky, které ochrání zavazadla před promočením za všech podmínek.

Spolehlivé brašny na kolo můžete si zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr cyklistických brašen Ortlieb, které jsou ideální pro jakýkoli úkol. Kompaktní a pohodlné brašny na městské kolo, které lze rychle nasadit a sundat, jsou ideální na nákupy nebo dojíždění do práce. Malé podsedlové brašny umožňují převážet nezbytné věci na krátké cesty. Nejvyšší kvalitu výrobků Ortlieb lze zaručit mimo jiné proto, že většina modelů se vyrábí v sídle společnosti v Německu. To umožňuje detailně zkontrolovat každou fázi výrobního procesu, od řezání materiálů, jejich spojování, instalace potřebných spon a popruhů až po finální výrobky. Pokud hledáte vodotěsnou ochranu pro svá zavazadla – brašny Ortlieb budou perfektní volbou!