top

OrganoTex

OrganoTex je značka ekologických impregnací na boty a oblečení a pracích prostředků. Všechny výrobky této značky jsou vyráběny bez použití látek škodlivých pro životní prostředí, jako jsou PFAS a plasty. Impregnace a prací prostředky OrganoTex skvěle slouží k udržení outdoorového oblečení a obuvi v dokonalém stavu.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -20%
  Impregnát OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 500 ml
  Impregnát OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 500 ml
  včetně DPH 434Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 419Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 549Kč (-20%)

  wish list

 2. -20%
  Impregnace na boty OrganoTex ShoeCare Waterproofing 300 ml
  Impregnace na boty OrganoTex ShoeCare Waterproofing 300 ml
  včetně DPH 309Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 299Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 389Kč (-20%)

  wish list

 3. -22%
  Impregnát OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 100 ml
  Impregnát OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 100 ml
  včetně DPH 154Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 149Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 199Kč (-22%)

  wish list

 4. -24%
  Impregnát OrganoTex Spray-On Textile Waterproofing 500 ml
  Impregnát OrganoTex Spray-On Textile Waterproofing 500 ml
  včetně DPH 379Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 349Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 499Kč (-24%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

OrganoTex - inovativní impregnace ze Švédska

OrganoTex je značka inovativní společnosti OrganoClick, která se rozhodla udělat trh s impregnacemi trochu ekologičtější. Projekt byl spuštěn v roce 2013, kdy se poprvé objevily ekologické impregnace. Od té doby si je ochotně vybírají a používají všichni outdooroví nadšenci, kterým záleží na ochraně životního prostředí. Prací prostředky a impregnace OrganoTex výrazně přispěly k odstranění prostředků založených na škodlivých látkách PFAS a látkách pocházejících z fosilních paliv, které se nerozkládají v přírodním prostředí. V současné době je značka OrganoTex dobře známá v severních zemích a získává popularitu v Evropě, kde ekologická uvědomělost stále roste. Společnost poskytuje nejen výrobky pro domácí použití, ale také komplexní řešení DWR pro výrobce oblečení. To se promítá do ještě většího přínosu pro ochranu životního prostředí.

OrganoTex - ekologie a funkčnost

Zamýšleli jste se někdy, co se děje s hydrofobní vrstvou, kterou nanášíme na turistické oblečení a outdoorové boty? Ochrana před vodou musí být pravidelně obnovována, co se tedy stane s předchozí vrstvou? Osoby stojící za značkou OrganoTex to ví. Dlouhá léta to nikdo nebral v úvahu a masově se používala prostředky na bázi sloučenin PFAS, plastů a dalších látek, které se nejen nerozkládají v přírodním prostředí, ale mohou být i zdraví škodlivé a hromadit se v živých organismech. Mise značky OrganoTex je změnit tuto situaci. Všechny produkty nabízené společností neobsahují tyto škodlivé látky. Navíc složení výrobků je vytvářeno tak, aby byly plně biologicky rozložitelné. Díky tomu nemají negativní vliv na životní prostředí. To vše zajišťuje oblečení a botám vysokou vodoodolnost a větší odolnost proti znečištění. Impregnace materiálů má ještě další výhody. Výrazně prodlužuje jejich životnost, díky čemuž nám naše oblíbené bundy, boty nebo batohy mohou sloužit ještě déle.