top

Nástupové boty

Approach boty poskytují maximální přesnost na náročných stezkách. Nízké boty jsou ideální pro teplejší část roku. Podívejte se na lehkou přístupovou obuv na 8a.cz. Nabízíme širokou škálu modelů, ze kterých si můžete vybrat.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 168

na stránce
 1. -28%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 2. -20%
  Nástupovky Scarpa Crux - shark/tonic/gray

  wish list

 3. -20%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 4. -20%
  Boty na enduro kolo Kayland Grimpeur GTX - blue/yellow

  wish list

 5. -20%
  Boty GORE-TEX Kayland Vitrik GTX - teal blue

  wish list

 6. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik GTX - lime/black

  wish list

 7. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik Mid GTX - brown/black

  wish list

 8. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 9. -20%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 10. -18%
  Boty Hanwag Ferrata Light Low GTX - asphalt/black

  wish list

 11. -22%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - rust

  wish list

 12. -23%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - green

  wish list

 13. -20%
  Trekové boty Garmont Vetta Tech GTX - red/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 168

na stránce

Jaké jsou oblíbené nástupové boty?

Apacky jsou velmi univerzálním modelem horské obuvi, který vyplnil mezeru mezi trekingovými botami a striktně horolezeckými modely. nástupové boty jsou pohodlné nízké boty, které můžete používat v horách i v běžném životě. V konečném důsledku jsou však určeny pro použití v kamenitém prostředí. Jejich konstrukce a především podrážka poskytují dokonalou oporu na kamenitém terénu. Díky tření a přilnavosti ve skále s nimi zdoláte i lehké lezecké cesty.

Podrážky se proto doporučují lidem, kteří se vydávají na via ferraty nebo jiné skalní cesty s lezeckými prvky. Horolezcům je není třeba doporučovat, protože jejich obliba v tomto prostředí je velmi vysoká. Slouží jako boty pro přístup ke skalám, například v Tatrách, kde musíte několik hodin šlapat, abyste se dostali na horolezeckou trasu. Nástupové boty vás nezklame ani na snadných trasách, které nevyžadují přesné našlapování po schodech. Jsou mnohem pohodlnější než lezecké boty - pokud vám ovšem cesta dovolí jít bez lezeckých bot.

Boty do hor a jejich odlišnosti od ostatních horských bot

Společným jmenovatelem všech nástupových bot je jejich vhodnost pro snadné vertikální lezení. Všechny lezecké boty mají proto několik společných rysů, které je odlišují od klasické turistické nebo horolezecké obuvi. V první řadě je zde okamžitě patrná gumová bota. Chrání botu před mechanickým poškozením, například ostrými kameny nebo porézní horninou. Svršek boty docela dobře sedí. Uživateli však ponechává určitou rezervu - například aby si mohl obléci teplejší a silnější ponožku. Také systém šněrování nástupové boty je poměrně charakteristický. Tkaničky sahají prakticky až k horní části boty. To umožňuje přesné nastavení a přizpůsobení boty tvaru nohy.

Podrážka je však nejpozoruhodnější částí nástupové boty. V nástupové obuvi se obvykle používají podrážky od renomované značky Vibram®. Jsou vyrobeny z oděruvzdorné, extrémně přilnavé pryže, která zaručuje, že se "chytnou" i na těch nejmenších schodech. V přední části podrážky se často nachází tzv. lezecká zóna. Jedná se o speciální panel z hladké pryže s různými parametry oděru a přilnavosti, který přilne ke skále jako lezecká bota. Rozhodně zvyšuje přilnavost boty v obtížném, kamenitém terénu. Na druhou stranu modely určené pro pěší turistiku často využívají zvýšené tlumení. To se projevuje v pohodlí při pěší turistice.

Jaký druh nástupové obuvi?

V našem obchodě 8a.cz V našem obchodě najdete modely, které jsou ideální pro letní nebo teplé podnebí, i modely s membránou, které odolávají povětrnostním vlivům. Dobře odvětrané, lehké nástupové boty mají na boku boty panely ze síťoviny. Tím je zajištěna neustálá výměna vzduchu a noha se nepotí. Tento typ obuvi je ideální na léto nebo když je pěkné a suché počasí. Když naopak hledáme model do rozmarnějšího počasí, jako je naše polské léto v Tatrách, vyplatí se koupit přibližovací obuv s membránou. Nástupové boty obvykle používá membránu GORE-TEX®. Vyznačuje se vysokými parametry voděodolnosti a prodyšnosti. Poskytuje ochranu před deštěm, ranní rosou na trávě a sněhem, který se zdržuje v roklích nebo na stinných místech. Na druhou stranu zaručují prodyšnost chodidla. Membrána je do boty vlepena jako ponožka a těsně obepíná celý svršek.

Široký výběr horských bot najdete v obchodě 8a.cz

V nabídce našeho horského obchodu najdete mnoho přístupových bot určených pro ženy i muže. Přední značky obuvi, jako jsou La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Garmont nebo Zamberlan, splní vaše očekávání. Jak pokud hledáte lehkou nízkou botu se sportovním charakterem, kterou využijete pro pěší turistiku, tak i pokročilejší modely, ve kterých zdoláte lehké tatranské stezky II nebo III třídy. Dobře si povedou i na v poslední době oblíbené via ferratě. Díky jejich vynikající přilnavosti ke skalám a tření v podrážce se budete v horách cítit mnohem stabilněji a bezpečněji. Prozkoumejte naši nabídku lezeckých bot 8a.cz a najděte si ideální model pro vás!