top

Lyžařské bundy

Lyžařské bundy znamenají maximální pohodlí na sjezdovce. Výběrem bund vyrobených speciálně pro lyžování získáte tepelný komfort, ochranu před sněhem a plnou volnost pohybu na sjezdovce. Podívejte se na izolované a membránové modely!
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 74

na stránce
 1. -25%
  Lyžařská bunda Arcteryx Sabre Anorak - phenom/bordeaux

  wish list

 2. -26%
  Lyžařská bunda Marmot Refuge Jacket - cairo

  wish list

 3. -25%
  Lyžařská bunda pánská Ziener Tungua- black/ombre

  wish list

 4. -25%
  Dámská lyžařská bunda Ziener Taudri- black

  wish list

 5. -25%
  Dámská lyžařská bunda Ziener Tilfa- ombre

  wish list

 6. -25%
  Lyžařská bunda Ziener Timpa- persian blue/ombre

  wish list

 7. -25%
  Dámská lyžařská bunda Ziener Tilfa- black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 74

na stránce

Lyžařské bundy ideální na sjezdovky

Když se vydáte na lyže, je správné oblečení stejně důležité jako vybavení. Prodyšné lyžařské bundy jsou nezbytnou součástí vybavení každého lyžaře. Teplá bunda pro zajištění optimálního tepelného komfortu při výstupu nebo nástupu do výtahu. Je také prodyšná a nepromokavá, což je důležité, když se náhle zhorší počasí. Neméně důležitá je membrána, která zajišťuje prodyšnost bundy, tj. schopnost účinně odvádět přebytečné vodní páry, které produkujete. Abyste zůstali na pokožce příjemně suchí. Ať už se tedy těšíte na freeride, sjezdové lyžování, akrobacii na snowboardu nebo skialpinismus, dobrá lyžařská bunda by měla být vaším nerozlučným společníkem.

Lyžařské bundy využívají řadu technických řešení

Výrobky renomovaných outdoorových značek jsou zárukou spolehlivosti a vysoké funkčnosti. Materiály použité při jejich výrobě jsou odolné proti mechanickému oděru a v kritických místech jsou navíc zesíleny. Rozhodně prodlužují životnost bundy. Nejlepší lyžařské bundy jsou navrženy pečlivě a s důrazem na detail. V lyžařských modelech najdete mnoho technických řešení, která je odlišují od modelů pro treking.

Především se jedná o funkční sněhovou zástěru. Jedná se o pásek obvykle vyrobený z pružného materiálu, který umožňuje těsné uchycení. Eliminuje tak riziko, že by se při pádu v prachovém sněhu dostal sníh pod bundu. U mnoha modelů lze sněhovou zástěru odpojit. Dalším řešením, které lyžaři ocení, jsou četné kapsy. Patří mezi ně i ta, do které si můžete vložit svůj skipas a při každém průjezdu branou ho potvrdit, aniž byste ho museli vyndávat. Lyžařské bundy mají také pozoruhodnou kapuci. Je dostatečně prostorná, aby se pod ni vešla přilba. Lze jej nastavit v několika vrstvách, takže neomezuje vaše zorné pole. Při špatném počasí a silných poryvech větru ji lze nastavit tak, aby se dobře přizpůsobila vaší hlavě, a zabránit tak tomu, aby vás vítr ovíval.

Technické parametry dámské lyžařské bundy

Dobře padnoucí dámská lyžařská bunda má především chránit před nepříznivými povětrnostními podmínkami na sjezdovce. Toho je dosaženo použitím elastického povlaku, jehož póry na jedné straně propouštějí vodní páru. Na druhou stranu jsou však tak malé, že do nich molekuly vody nemají šanci proniknout. Tento povlak, nazývaný membrána, je spojencem každého aktivního člověka, který nechce omezit svou aktivitu v horách pouze na slunečné dny. Outdoorové značky většinou používají membránu GORE-TEX®, která má vysoké nepromokavé a prodyšné parametry. Tato membrána je zodpovědná za pocit příjemné suchosti pokožky. Lyžařské bundy zajišťují, že se při sjezdu, nebo v případě lyží při dojezdu, nepřehřejete. Na druhou stranu vám není zima na výtahu ani během pauzy. Klíčem k výběru správného modelu je proto dobrá membrána.

Mnoho modelů lyží má zateplení v podobě přídavné vložky nebo integrované syntetické izolace. Použité materiály, především polyester, mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Nespornou výhodou syntetické izolace je, že vás udrží v teple, i když je lyžařská bunda mokrá. Také velmi rychle schne. Poskytuje optimální tepelný komfort, který zabraňuje přehřátí při sjezdu a ochlazuje při odpočinku na sjezdovce.

Lyžařské bundy jsou na svahu funkční a elegantní

Lyžařské bundy se vyrábějí v mnoha různých střizích. V závislosti na tom, zda jste příznivci přiléhavých bund, nebo dáváte přednost uvolněnějšímu, volnějšímu vzhledu, má obchod v nabídce. 8a.cz určitě si najdete něco, co vám bude vyhovovat! Najdete zde technické modely, jejichž střih oceníte na lyžích. Obvykle se jedná o lehčí modely s dokonale prodyšnou membránou. Často mají v kritických místech dodatečné větrání v podobě větracích otvorů. Námaha potřebná k výstupu na horu je nesrovnatelně větší než námaha potřebná k sestupu. Milovníci snowboardingu a freestylu zde najdou o něco volnější modely s vysokými technickými parametry. Váš jedinečný styl podtrhnou nejen dámské a pánské střihy, ale především různé barvy.

Lyžařské bundy v obchodě 8a.cz.

Pokud se chystáte na lyžařský zájezd, na sjezdovku, běžky nebo snowboard, navštivte náš horský obchod a prohlédněte si širokou nabídku modelů lyží. Zateplené lyžařské bundy vás udrží v teple ve větrných a chladných podmínkách. Voděodolné a větruodolné modely zajišťují komfort a pohodlí na sjezdovce. Objevte naši nabídku lyžařských bund 8a.cz a najděte si ideální model pro vás!