top

Lezecké batohy Osprey

Lezecké batohy Osprey ® zajišťují stabilitu a bezpečnost neseného vybavení. Četné popruhy a pásy umožňují připevnění lan, lyží, helmy nebo lana. Smyčky na bederním pásu lze použít jako další lezecké body ve stěně.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Lezecké batohy Osprey - váš společník při lezení!

Americká značka Osprey, kterou najdete v horském obchodě 8a.cz nabízí širokou škálu batohů do hor, včetně fenomenálních a extrémně odolných horolezeckých batohů! Jsou vyrobeny z mechanicky odolného nylonu. Je dostatečně odolný, abyste k němu mohli snadno připevnit lyže s ostrými hranami, lyžařské hole a mačky. Lezecké batohy Osprey jsou také odolné proti oděru, ke kterému může dojít v důsledku dlouholetého používání nebo roztržení o skalní výstupky. Jejich úzká konstrukce a štíhlý profil dokonale přiléhají k tělu jak při výstupu na lezeckou trasu, tak při samotném lezení. Při lezení v zimě a používání lyží pro výstupy není problém bezpečně připevnit lyže k batohu v náročnějším terénu.

Lezecké batohy Osprey oceníte pro jejich extrémně nízkou hmotnost

Lezecké modely jsou vybaveny řadou funkcí, které umožňují snížit hmotnost batohu, aniž byste museli obětovat komfort a pohodlí. Nosný systém lze navíc odlehčit díky inovativní konstrukci odnímatelného rámu s hliníkovým prvkem. Konstrukce batohu je výjimečně lehká, a aby se hmotnost ještě snížila, bylo zde použito řešení, které umožňuje zcela odstranit klopu batohu. Pak můžeme použít uzávěr Flap Jacket, který chrání naše zavazadla před vlhkostí. Pohodlí zajišťuje dobře navržený nosný systém, jehož zadní panel zabraňuje hromadění sněhu.

Lezecké batohy Osprey a jejich vysoká funkčnost

Promyšlená konstrukce horolezeckých batohů americké značky Osprey nabízí širokou škálu možností pro přenášení vybavení. Na bocích jsou úchyty umožňující bezpečnou přepravu cepínů. V klopě jsou dvě kapsy, které umožňují uspořádat obsah batohu, zejména všechny potřebné drobnosti. Od této chvíle si je můžete rozdělit tak, aby vše našlo své místo: čelovka, sluneční brýle, fotoaparát, telefon nebo topo. Lezecké batohy Osprey jsou vybaveny speciální síťkou na helmu. Ať už jde o lyžařskou nebo horolezeckou přilbu. Díky tomu přilba nezabírá tolik cenného místa v hlavním prostoru batohu. Řetězový popruh je skvělým pomocníkem při přepravě zařízení. Umožňuje připojit další vybavení, například horolezeckou výstroj. Na ramenních popruzích je také prostor pro lezecké vybavení. Jsou ideální jak pro vedení, tak pro lezení při druhém výstupu.

Lezecké batohy Osprey jsou kompatibilní s hydratačními systémy Osprey Hydraulics a Osprey Hydraulics LT Reservoir. Díky tomuto řešení je pití při chůzi nebo lezení velmi snadné a nevyžaduje použití rukou. Navíc nemusíme sundávat batoh, abychom hledali láhev s vodou. Stačí sáhnout po náustku, který je koncem trubičky vedoucí z láhve s vodou. Horolezecké batohy Osprey jsou vybaveny nastavitelným hrudním pásem, který obsahuje signalizační píšťalku. Může se ukázat jako neocenitelný v nouzové situaci v horách. Nespornou výhodou je relativně nízká hmotnost batohu a jeho dokonalý střih, který umožňuje přizpůsobit jej našemu tělu. Při fyzické aktivitě se batoh dokonale přizpůsobí našim zádům a kopíruje přirozené zakřivení páteře. Jeho štíhlý tvar nás neomezuje v pohybu a při lezení v komínech se nezachytává o skalní výstupky.

Lezecké batohy Osprey v obchodě horský obchod 8a.cz

V našem obchodě najdete mnoho modelů batohů na lezení. Amatéři tohoto sportu si mohou vybrat z modelů určených pro jednodenní výlety na skály, vícedélkové lezecké cesty v horách nebo seriózní expedice do nejvyšších hor světa. Horolezecké batohy Osprey jsou pohodlné a mimořádně funkční batohy, které se osvědčí bez ohledu na to, zda jste adeptem horských dobrodružství nebo nadšeným a zkušeným horolezcem. Horolezecké modely ochotně používají profesionálové - průvodci a horské a parkové služby. Vyberte si ideální model pro vás a užijte si pohodlí, které vám batoh Osprey poskytne!