top

Lezecké batohy Ortovox

Lezecké batohy Ortovox® nabízejí maximální uživatelský komfort. Jejich úzký a vysoký profil je ideální pro lezení a neomezuje v pohybu. Četné popruhy a řemeny umožňují připevnit sekeru, lano nebo helmu.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Lezecké batohy Ortovox jsou zárukou úspěšného výstupu!

Technické horolezecké batohy Ortovox vám poskytnou potřebnou oporu v horách, která pro vás bude neocenitelná při náročných výstupech. Lezecké batohy nabízejí skvělou kvalitu, precizní zpracování a funkční řešení. Jsou přizpůsobené tak, aby vám poskytovaly maximální volnost pohybu! Jejich úzký profil neomezuje v pohybu a zbytečné prvky nezpůsobují zachycení o skalnaté výstupky. Lezecké batohy Ortovox se dokonale přizpůsobují tělu lezce a anatomickému zakřivení páteře. Díky tomu zůstává těžiště dokonale vyvážené a ani těžký batoh nenarušuje rovnováhu při lezení. Díky mnoha technologickým řešením je tento horolezecký batoh oblíbenou volbou pro pokročilé horolezce, průvodce a sportovní nadšence. Je vhodný do letních i zimních podmínek. A protože tato německá značka, která vyrábí zejména lavinové vybavení, je v outdoorovém průmyslu synonymem bezpečnosti - vybavení je opravdu kvalitní!

Dámské a pánské lezecké batohy Ortovox - kde najít rozdíly?

Široká nabídka horských batohů Ortovox je rozdělena na pánské a dámské modely. Lezecké batohy Ortovox se dodávají také ve dvou verzích - pro ženy a pro muže. Mnoho lidí se může ptát, jaký smysl má toto rozdělení a zda je skutečně nutné. Naše odpověd zní, že ano! Dámské lezecké batohy jsou navrženy s ohledem na ženské tvary těla. Nosný systém je navržen jinak a to je podstatou tohoto rozdělení. Dámské lezecké batohy Ortovox jsou vybaveny vhodně tvarovanými ramenními popruhy, které zajišťují výborné rozložení zátěže. Zohledňují anatomickou stavbu žen, a dokonale se tak přizpůsobují obvykle menším a užším ramenům a poprsí. Rám dámských modelů je přizpůsoben obvykle nižší postavě. Vzdálenost mezi rameny a spodní částí batohu je tedy jiná než u pánských modelů. Výrobci také zajistili, aby byl bederní pás vhodně tvarovaný a lépe polstrovaný.

Lezecké batohy Ortovox nabízejí řadu inovativních a vysoce funkčních řešení

Co vás na lezeckých modelech německé značky Ortovox bezpochyby zaujme, je vysoká funkčnost! Lezecké batohy Ortovox se vyznačují velmi nízkou hmotností a štíhlou siluetou, která zajišťuje maximální volnost pohybu. Zadní panel přímo na zádech využívá technickou pěnu a švýcarskou vlnu pro větší pohodlí a maximální prodyšnost. Pro optimalizaci hmotnosti batohu používají výrobci odnímatelný rám batohu, který umožňuje eliminovat zbytečné gramy při lezení. Toto řešení ocení ti, kteří dávají přednost rychlému a lehkému stylu s důrazem na světlo. Četné popruhy a smyčky z odolných syntetických materiálů umožňují nejen bezpečné připevnění lana, ale také cepínů a skob. Horolezeckou přilbu lze připevnit na speciálně vyhrazenou síť.

Pohodlný systém nošení zajišťuje vysokou úroveň komfortu. Díky použití speciálních materiálů zajišťuje maximální prodyšnost. A vhodná konstrukce, která má zajistit maximální prodyšnost. Oceníte ji zejména při letních lezeckých výpravách, kdy vás jižní expozice stěny a fyzická námaha mohou pořádně zpotit. Stabilizaci celého batohu zajišťuje pohodlný hrudní a bederní pás. Lezecké batohy Ortovox jsou vybaveny zvýšeným bederním pásem, který nepřekáží sedacímu úvazku. Pokud byste raději lezli bez něj, lze jej zcela odstranit. V závislosti na modelu jsou bederní pásy batohů vybaveny kapsami na zip nebo lezeckými brýlemi. Ten lze využít jako další prostor pro připevnění horolezeckého vybavení během výstupu.

Najděte si v horském obchodě ideální horolezecký batoh pro vás 8a.cz!

Lezecké batohy Ortovox jsou mimořádně pohodlné a dokonale padnoucí modely. Dokonale vyvážené horolezecké batohy jsou vyvážené tak, aby neposouvaly naše těžiště. Když stojíte na skalnaté římse, opíráte se o ni s jistotou, místo abyste se snažili udržet správnou rovnováhu. Lezecké modely ocení jak amatérští, tak profesionální lezci.