top

Lezecké batohy Blue Ice

Lezecké batohy Blue Ice ® jsou modely, které udrží vaše vybavení v čistotě a umožní vám jeho snadnou a pohodlnou přepravu. Dobře fungují i ve stěně. Jsou navrženy tak, aby neomezovaly váš pohyb.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Lezecké batohy Blue Ice jsou francouzským mistrovským dílem

Blue Ice je jednou z nejznámějších francouzských outdoorových značek, která se specializuje mimo jiné na výrobu vysoce kvalitních batohů. Ocení je především horolezci, skialpinisté a milovníci horských dobrodružství, a to jak profesionálové a průvodci, tak i amatéři, kteří s horami teprve začínají. Horolezecké batohy Blue Ice poskytují optimální podporu při horských aktivitách. Jsou výborně konstruované, a proto velmi pohodlné i při nošení velkých a těžkých nákladů. Pohodlné nosné systémy a široké, tvarované popruhy zajišťují rozložení nákladu a vyvážení tlaku. Dokonale přizpůsobený batoh podporuje naši rovnováhu, takže i na úzké římse nad propastí můžeme bez obav překročit skálu.

Lezecké batohy Blue Ice jsou věrným společníkem při zdolávání vertikál

Jak už název napovídá, lezecké batohy Blue Ice jsou vybaveny řadou funkcí, které vám zpříjemní lezení. Představte si batoh, který díky svému nosnému systému následuje váš pohyb ve skále. Neomezuje žádné vaše lezecké manévry. Při lezení v komíně nebo jiném útvaru se také nezachytává o skálu zbytečnými smyčkami, popruhy nebo kapsami. A to je přesně to, co lezecké batohy Blue Ice dělají - díky nim je váha, kterou nesete na zádech při lezení vertikál, prakticky neznatelná! Mezi širokou nabídkou produktů mezi horolezeckými batohy máme modely o objemu od desítek až po několik desítek litrů. Výběr závisí na tom, k čemu má být batoh používán. Pokud potřebujete transportní batoh, do kterého se vejde veškerá výbava potřebná pro vícedélkové výstupy v horách, jsou pro vás ideální horolezecké batohy Blue Ice s objemem kolem 40 litrů. Na druhou stranu, pokud se chystáte na druhý výstup, můžete být v pokušení zvolit batoh s menším objemem.

Tyto malé a tyto velké lezecké batohy Blue Ice

Tyto nejlehčí modely se vyznačují minimalistickým profilem, který zabraňuje tomu, aby se batoh při cestě po trase zaklínil. Její jednoduchý design se hodí jak pro lezení, tak pro každodenní použití. Lehké a malé lezecké batohy Blue Ice jsou vyrobeny z odolného nylonu Ripstop, který kombinuje lehkost s odolností proti náhodnému poškození. Za zmínku stojí také nosný systém, který v tomto případě maximálně podporuje správné odvětrávání zad. Prodyšný polstrovaný zádový panel nosného systému AeroPlus poskytuje lehkou a funkční oporu při nošení lezeckého vybavení. Speciální panel zajišťuje, že obsah batohu nepřijde do styku se zády uživatele, a umožňuje tak přirozenou cirkulaci vzduchu. Lehký odnímatelný bederní pás zajišťuje dobrou stabilizaci nákladu. Potřebné lezecké vybavení lze umístit na popruhy na ramenních popruzích. Díky tomu batoh plní funkci dva v jednom - lezecký a transportní.

Technické modely s větší kapacitou se naopak vyznačují větší odolností a pevnější konstrukcí. Lezecké batohy Blue Ice s objemem 40 litrů a více jsou vybaveny mnoha kapsami i lezeckými pomůckami. Snadněji tak najdete potřebnou karabinu nebo telefon, aniž byste museli vybalovat celý obsah batohu. Modely s větší kapacitou jsou vybaveny pokročilejším systémem pro přenášení. Využívá panel ve tvaru písmene S, díky němuž se dobře přizpůsobuje přirozenému zakřivení naší páteře. To vám umožní cítit se ještě pohodlněji při chůzi po stěně s batohem naloženým lezeckým vybavením. Polopružný rám z hliníku zajišťuje správné rozložení hmotnosti. Pokud chcete hmotnost batohu co nejvíce snížit, můžete tento prvek snadno odstranit. Lezecké batohy Blue Ice jsou vybaveny odnímatelným bederním pásem s poutky pro připevnění dalšího vybavení. Je navržen tak, aby se dal snadno připevnit přes horolezecký nebo parašutistický postroj.