top

Lezecké batohy Arcteryx

Lezecké batohy Arc'teryx ® jsou skvělé pro výstupy i lezení na stěně. Lehké, minimalistické, odolné proti mechanickému poškození a vodotěsné. Ergonomický tvar neomezuje v pohybu.
0
výrobky
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.

Lezecké batohy Arc'teryx jsou ultralehké modely do hor

Kanadská značka Arc'teryx je rozhodně jedničkou v outdoorovém průmyslu a její charakteristické logo, které odkazuje na Archeopteryxe (obecně považovaného za prvního ptáka), je uznávané po celém světě. Lezecké batohy Arc'teryx jsou mimořádně pohodlné, funkční, odolné a velmi lehké modely. Často si je vybírají začínající horolezci i zkušení horolezci a horští vůdci. Díky štíhlé linii a velmi nízké hmotnosti batoh perfektně sedí na zádech a nebrání vám v pohybu při lezení. Má také dokonale vyváženou konstrukci, díky níž je naše těžiště vyvážené. To se přímo promítá do pocitu rovnováhy, který je tak důležitý v technických, obtížných místech ve stěně a na obtížných cestách.

Lezecké batohy Arc'teryx a jejich charakteristické vlastnosti

Na začátku je vhodné vysvětlit, čím se horolezecké modely odlišují od ostatních modelů? Horolezecké batohy Arc'teryx mají řadu funkcí, které vycházejí z jejich designu a které jsou pro horolezecké nadšence výhodné. Mezi nejdůležitější patří konstrukce bederního pásu. Byl posunut mírně nahoru, aby při lezení nepřekážel zapnutému postroji. Na bederním pásu jsou další poutka, která jsou klamavě podobná poutkům na postroji. To nám umožňuje připojit další vybavení během lezení. Úzký profil lezeckých batohů Arc'teryx navíc minimalizuje riziko zachycení o vyčnívající prvky stěny. Také neomezuje náš pohyb. Popruh s přezkou v horní části lezeckého batohu umožňuje připevnit lano a četná poutka umožňují bezpečně přenášet vybavení, jako jsou skoby nebo cepíny.

V horolezeckých batozích Arc'teryx jsou použity extrémně odolné materiály

Jako horolezecké modely musí horolezecké batohy Arc'teryx čelit poměrně velkému vytížení! Přívalový déšť, sluneční světlo, ostrý kámen nebo horský popel. A pak jsou tu ostré zuby maček a seker. Materiál, ze kterého jsou batohy vyrobeny, musí být naprosto spolehlivý! A přesně to je případ batohů Arc'teryx. Jsou vyrobeny z extrémně odolného nylonu s ripstopovou konstrukcí. Robustní materiály využívají polymery z tekutých krystalů. Za zmínku stojí také to, že některé lezecké modely jsou vodotěsné. Díky konstrukci AC2 (Advanced Composite Construction), podlepeným švům a speciálnímu rolovacímu uzávěru RollTop™ jsou všechna vaše zavazadla spolehlivě chráněna před promočením.

Lezecké batohy Arc'teryx si proto zamilujete

Nejprve je třeba zmínit extrémně nízkou hmotnost lezeckého batohu. V případě 45litrového modelu je to pouhých 660 gramů! Díky odnímatelnému komínu lze lezecké modely snadno přizpůsobit momentálním potřebám. Pokud zjistíte, že vám základní objem lezeckého batohu nestačí, jednoduše zvedněte komín a zvětšete objem na 45 litrů. Snadno se tak vejde další vybavení, zásoby nebo lehká bunda do deště.

Ramenní popruhy spolu s bederními a hrudními popruhy jsou zodpovědné za pohodlí a přilnutí k zádům. Jsou profilovány tak, aby zajistily maximální pohodlí při nošení batohu s těžkým horolezeckým vybavením. Bederní a hrudní popruhy zajišťují dobrou stabilizaci zavazadla. Odnímatelné polstrování v zadní části umožňuje snížit celkovou hmotnost a také srolovat model pro pohodlnou přepravu. V tomto případě se lezecké batohy Arc'teryx dobře hodí jako příruční zavazadlo při cestování, například letadlem.

Nabídka horolezeckých batohů Arc'teryx v horském obchodě 8a.cz

V nabídce této kanadské značky najdete ultralehké a vysoce funkční horolezecké batohy. Značka Arc'teryx má ve své nabídce skvělé modely pro letní i zimní horolezectví, které se vyznačují extrémně nízkou hmotností při zachování vysoké odolnosti proti mechanickému poškození. Podlepené švy a speciální rolovací uzávěr zajišťují vysokou nepromokavost celého batohu, což znamená, že vybavení v hlavní komoře je v bezpečí. Podívejte se na naši širokou nabídku horolezeckých batohů. 8a.cz a najděte si ideální model.