top

Lezecká expreska Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - purple

512 Kč 569 Kč
-10% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 512 Kč
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Popis

Lezecká expreska Climbing Technology Berry DY 12 cm je ultralehký model z nové kolekce BERRY. Za tepla kované karabiny s bezzubými zámky (keylocky) jsou spojeny supertenkou a ultralehkou dyneema smyčkou (11 mm) v délce 12 cm. A k tomuto dokonale propracovanému celku jsme přidali nové, živé barvy, které lze jen těžko přejít lhostejně ;-)

Poznámka: modrofialová varianta se svými technickými parametry neliší od modrožluté varianty. Jedná se o stejné expresky nabízené ve dvou barevných kombinacích (odpovídající sedáky DEDALO a MUSA).

Na první pohled je tato expreska matoucím způsobem podobná známému a osvědčenému modelu LIME. Není to náhoda, protože základní geometrie karabin je téměř totožná. BERRY se odlišuje především zámky. V případě horní karabiny byl jednoduchý plný zámek "vylepšen" drážkami zlepšujícími úchop. Drážky pro lepší úchop na obou stranách zámku oceníte při náročných výstupech - všude tam, kde není žádoucí bojovat s cvakáním expresky. Drážky na západce zlepšují úchop prstů, díky čemuž můžete expresku efektivně uchopit za horní karabinu, jistě otevřít zámek, odepnout ji z materiálového poutka sedáku a zacvaknout do borháku.

Stejně jako u modelu Lime je i zde k dispozici řešení Catch-Free (bezzubý zámek). Díky této funkci je ovládání karabiny při jejím cvakání nebo vycvakávání z lana nebo borháku mnohem plynulejší. Řešení Catch Free se nezasekává a nebrání manipulaci s dalším vybavením.

V případě spodní karabiny - s ultralehkým drátovým zámkem - by vás měla zaujmout inovativní povrchová úprava. Patentovaný uzamykací systém FG (Free Gate) je ekvivalentem řešení keylock u jednoduchých zámků. Uzavírá prohlubeň v karabině, takže případný zaháknutý předmět hladce vyklouzne ze zámku. Zatímco běžné lano je dostatečně tlusté, aby s ním obvykle nebyly žádné problémy, "bezzubý" zámek je ideální pro upínání tenčích smyček, lan a popruhů.

Obě karabiny, které tvoří každou expresku v sadě CT Berry Set DY 12 cm, jsou vyrobeny z lehkých slitin metodou kování za tepla. Díky tomu se vyznačují vysokou pevností a propracovanou geometrií. Barevné eloxování (modré a fialové) kromě své ryze dekorativní funkce plní tři základní úkoly: usnadňuje kontrolu opotřebení karabin, umožňuje snadnou lokalizaci vybavení na stěně (stačí se před odchodem podívat na skálu, zda je vše posbíráno a sbaleno) a také pomáhá rozlišit vaše expresky v situacích, kdy s partnerem či týmem sdílíte vybavení při lezení různých cest.

Expresky Climbing Technology Berry Set DY 12 cm jsou spojeny pomocí 11 mm široké smyčky z dyneema vláken. Jedná se o nejlehčí variantu, která umožňuje snížit hmotnost sady na sedáku. Expresky DY mají nejnižší možnou hmotnost a v krátké 12 cm verzi také nejmenší celkovou délku.

Tato expreska je také vybavena inovativními řemínky Fixit. Jedná se o patentované řešení vyvinuté společností CT pro stabilizaci karabiny. To vše s nejlepší možnou kontrolou správnosti montáže a absolutní jistotou, že celá věc nemůže být sestavena nesprávně. Fixit udržuje spodní karabinu ve správné poloze, což usnadňuje a urychluje cvakání lana. Má také pozitivní vliv na pevnost popruhu a chrání ho před možným oděrem. Co je nejdůležitější - umožňuje na první pohled zjistit, zda je karabina správně vedena okem expreskové smyčky.

Expreska CT Berry Set DY 12 cm představuje maximum funkčnosti, nejnovějších technologických řešení a pečlivě propracovaných detailů, díky nimž bude každé lezení na sportovní cestě příjemné a bez zbytečné námahy navíc.

Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - Klíčové vlastnosti:

 • Skládá se z karabin CT Berry a dyneema smyčky o šířce 12 cm;
 • Karabiny vyrobené metodou kování za tepla;
 • Horní karabina má jednoduchý zámek se speciálním profilováním, které usnadňuje odepínání ze sedáku a připnutí do jistícího bodu;
 • "Bezzubá" úprava zámku Catch-Free;
 • Spodní karabina je vybavena ultralehkým drátovým zámkem;
 • Patentovaný systém Free Gate "zasouvající" zub zámku;
 • Dyneema smyčka o šířce 11 mm;
 • Inovativní řemínek Fixit pro udržení karabiny na místě;
 • Evropská výroba - 100% vyrobeno v Itálii;
 • Karabiny: CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA;
 • Symbol výrobku: 2E694GF D0B
Technologie
Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 2E694GFD0B
Barva tmavě modrý
Pohlaví Unisex
Outlet Ne
Akcja1 -
Kolekce výrobce Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
Délka pásky 12 cm
Karabina s prohnutou západkou Berry W
Karabina s rovnou západkou Berry S
Páska Dyneema 11 mm
Pevnost karabina Dyneema 11 mm
Pevnost pásky 22 kN

Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - Hodnocení zákazníků

0.0