top

Ledovcové cepíny Climbing Technology

Ledové cepíny CLIMBING TECHNOLOGY® jsou technické modely pro nejzkušenější nadšence zimního lezení. Ergonomický tvar a vysoce kvalitní materiály zajišťují maximální pohodlí při používání.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
  1. -10%
    Ledovcový cepín Climbing Technology North Couloir

    wish list

  2. -10%
    Cepín Climbing Technology North Couloir Adze

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
Vymazat

Lezecké háky Climbing Technology jsou optimální volbou pro lezení

Lezecké cepíny Climbing Technology jsou specializovaným zimním horolezeckým vybavením, které je ideální pro ledopády a výstupy na nejobtížnější vrcholy. Tyto modely byly navrženy pro nejzkušenější horolezecké nadšence a vyznačují se jedinečnou konstrukcí. Stejně jako turistické modely jsou i lezecké cepíny Climbing Technology vyrobeny z nejlepších materiálů, což se projevuje mimořádnou odolností a spolehlivostí. CT lezecké cepíny si s oblibou vybírají zkušení uživatelé, kteří se pouštějí do těch nejtěžších horských výzev. Jedná se o vybavení, na které se můžete spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách. Lezecké cepíny jsou ozdobou rozsáhlé kolekce zimního vybavení italského výrobce.

Lezecké háky Climbing Technology - konstrukce

Podobně jako šeky většiny výrobců lezeckého vybavení se i šeky italského výrobce výrazně liší od turistických modelů. Mnoho rozdílů je viditelných pouhým okem. Hrot lezeckých seker je rozhodně více zakřivený. Takové řešení zajišťuje mnohem lepší rozložení sil při lezení, kdy se celou vahou těla držíme kontroly. To také usnadňuje přesné zatloukání sekery do ledu. Díky tomu můžeme nůž umístit přesně tam, kde jsme ho plánovali. Výrazným prvkem jsou také opěrky rukou, které zajišťují jistější úchop a zabraňují sklouznutí rukavice z rukojeti. V případě potřeby také usnadňují výměnu rukou. Lezecké cepíny od Climbing Technology jsou vybaveny hlavicemi, které umožňují výměnu jednotlivých prvků, díky čemuž celek perfektně funguje v různých typech terénu a může také sloužit mnohem déle.

Háky na led jsou plně konfigurovatelné

Lezecké úvazky od společnosti Climbing Technology lze díky vyměnitelnosti jednotlivých dílů plně přizpůsobit. K dispozici jsou mimo jiné různé typy nožů. Ty přesnější jsou ideální pro lezení v ledu. Díky užšímu profilu se čepel mnohem snadněji vkládá i do tvrdého ledu. Robustnější verze je určena pro smíšený terén a drytooling, kde je potřeba zvýšená pevnost při častém kontaktu s kameny. Díky vhodné konstrukci jsou slídové čepele odolnější. Ledovcové cepíny Climbing Technology mohou být vybaveny také lopatou nebo kladivem, které se mohou hodit k odklízení sněhu ze schodů nebo k zatloukání horolezeckých háků. K ještě lepšímu vyvážení sekery se také často používají závaží. Zvyšují sílu švihu a ještě více usnadňují pevné zatnutí sekery do ledu. K dispozici jsou také ruční podpěry, které vám umožní vytvořit si vlastní konfiguraci nebo nahradit kus, který byl na skalách poškozen. Horolezectví Climbing Technology v ledu šeky leží velmi dobře v ruce. Vděčí za to speciální rukojeti s lepicí deskou. Celá věc je navíc mírně profilovaná, takže i při mnohahodinovém pobytu v ledu se vám bude tvář pohodlně držet v ruce.

Ostatní osy a skoby pro Climbing Technology:

Automatické mačky Climbing Technology Poloautomatické mačky Climbing Technology Košíkové mačky Climbing Technology Turisticke cepiny Climbing Technology