top

Karabina Climbing Technology Aerial PRO SG - silver

228 Kč 304 Kč
-25% levněji
Výrobek je skladem, připraven k odeslání.
Cena dopravy již od 14 Kč Podrobnosti
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Popis

Climbing Technology Aerial PRO SG šroubovací karabina - stříbrná - je lehký, super univerzální model, který velikostí a tvarem odpovídá modelům známým z expresek. Je stejně praktická, ale má desítky dalších aplikací. Je vybavena 'bezzubým' zámkem CF (Catch-Free) s možností zašroubování (SG - Screw Gate).

Řada Climbing Technology Aerial carabiners byla navržena pro lezce, kteří si cení především pohodlí a bezpečnosti, ale zároveň dbají na technická řešení a hmotnost vybavení, které musí nosit v batohu nebo na sedáku.

Tělo šroubovací karabiny CT Aerial PRO SG má za tepla kovaný 3D profil, který umožnil výrazně snížit hmotnost karabin. Tato pokročilá technologie tvarování karabin se zdá být budoucností ve snaze vyrábět lehčí lezecké vybavení při současném zvýšení pevnosti. Snižuje množství kovu v místech, kde to není důležité pro pevnost. Díky tomu je hmotnost karabiny standardní velikosti s plným zámkem až o 10 % nižší než u klasické konstrukce (a odpovídá hmotnosti expresek s drátovým zámkem, které jsou běžně považovány za lehčí). Ačkoli v případě jedné expresky to nemusí být velký rozdíl, v případě bohatého setu pro dlouhé cesty (nebo vícedélkové lezecké výzvy v horách) se již jedná o stovky ušetřených gramů, které se zohledňují při výběru vybavení. AERIAL je karabina ve tvaru písmene D s nízkou hmotností, které bylo dosaženo tvarováním těla, nikoli jeho zmenšením. 

Šroubovací karabina Climbing Technology Aerial Pro SG skvěle padne do ruky. Optimalizovaný tvar a důraz na ergonomii umožňují snadnou manipulaci s karabinou. Vhodné zpevnění hran, které jsou nejvíce vystaveny tření, zaručuje maximální bezpečnost, která je od lezeckého vybavení vyžadována. Jemné prohlubně v krajních bodech správně umístí smyčku nebo lano do karabiny.

Systém Catch Free zabraňuje náhodnému zachycení zámku o jiné lezecké vybavení (smyčky, lano, repky).

Jako každá karabina Climbing Technology je i karabina Aerial před opuštěním výrobního závodu individuálně testována podprahovým zatížením 12 kN. Díky tomu se při jejím používání můžete soustředit pouze na lezení.


Technologie
Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 2C33300XTB
Barva šedý
Pohlaví Unisex
Kolekce výrobce Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
CE V (0333)
EN 12275
Materiál Lehké slitiny
Hmotnost ~ 40 g
Individuálně test. V (12 kN)
Rozměry 99 x 56 mm
Keylock V
Průsvit 18 mm
Typ B
UIAA V
Pevnost 23.9.8 kN
Zip Screw Gate

Climbing Technology Aerial PRO SG - Hodnocení zákazníků

0.0