top

Jistící pomůcku Climbing Technology Click Up - orange

1 312 Kč 1 704 Kč
-23% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 1 312 Kč
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
DPD
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Popis
Climbing Technology Click Up je jistící sada určená pro začátečníky i pokročilé lezce.
Kompletní jistící sada pro lezce všech úrovní obsahuje inovativní jistítko Click-Up a karabinu HMS s konstrukcí, která zabraňuje jejímu otáčení v jistícím oku úvazku.

Click-Up:
Není snadné vymyslet jistící zařízení, které se opírá o nové řešení. Climbing Technology se to podařilo s velmi dobrými výsledky!

Firmy vyrábějící horolezecké vybavení nabízejí řadu modelů jistících pomůcek. Liší se principem fungování; od osvědčených, jednoduchých zařízení (klasické kbelíky) až po automatická zařízení (GriGri). Všechny mají své výhody i nevýhody. Ty mizí s dostatečnou zkušeností jističe, ale ne každý jistič je zkušený a pozorný za všech okolností. Kromě toho je zde koncept pohodlí při používání jistícího zařízení...

Click-Up, patentovaný a prodávaný italskou společností Climbing Technology, je zařízení určené pro sportovní lezení (skály, umělé stěny) s použitím jediného lana. Hlavní myšlenkou Click-Up bylo odstranit většinu nevýhod nebo nepříjemností výše uvedených jistících pomůcek.

Výsledkem je poloautomatické zařízení Click-Up. Princip fungování je stejný jako u každého neautomatického zařízení, tj. lano je vedeno jistítkem tak, aby bylo dosaženo dostatečného tření pro zachycení pádu a spuštění lezce. Nové řešení se týká jistícího momentu lana: v důsledku zatížení lana se zařízení otočí o 90° vzhledem ke karabině, čímž se lano zajistí. Lano se následně uvolní vrácením zařízení do původní polohy (lze to provést celou rukou nebo tlakem palce) a spuštění je výsledkem mírného (částečného) naklonění zařízení.

Toto nové řešení umožňuje i úplným začátečníkům bezpečně jistit partnera s vědomím, že v případě nepředvídaných okolností nebo chvilkové ztráty koncentrace lze zařízení automaticky zablokovat. To je rozhodující výhoda oproti pomůckám typu kbelík. Na druhou stranu, na rozdíl od plně automatických jistítek (např. Petzl Gri Gri), Click-Up eliminuje riziko návyku na plně automatické jištění nebo náhodného držení blokovací páky a následného proklouznutí lana z jistítka (zejména u lana menšího průměru). Click-Up také zvyšuje dynamiku jištění a snižuje tak riziko zranění při trvdě zachyceném pádu.

Výrobce také počítal s tím, že nezkušená osoba může udělat chybu a vložit lano opačným způsobem, než je uvedeno v návodu. Ačkoli je takové použití zakázáno, zařízení pak bude fungovat jako běžný jistící kýbl. V zařízení jsou dokonce zářezy, které zvyšují tření lana při takovém "zpětném" jištění. Je však třeba mít na paměti, že se nejedná o doporučenou aplikaci a je určena pouze k bezpečnému a prakticky bezstresovému zvládnutí krizové situace, což konkurenční plně automatická zařízení neumožňují.

V návaznosti na trendy, které udávají společnosti vyrábějící stále tenčí horolezecká lana, se společnost Climbing Technology rozhodla aktualizovat značení na zařízení Click-Up týkající se tloušťky lana. Četné testy prokázaly, že zařízení funguje s jednotlivými lany o průměru od 8,6 mm do 10,5 mm. Této specifikace bylo dosaženo bez jakýchkoli konstrukčních změn zařízení a platí i pro dříve vyrobená zařízení. Další výhodou je jeho hmotnost - 109 g, což je jen asi o 10 % více než u klasického jistícího kbelíku a méně než polovina hmotnosti oblíbených automatických přístrojů.

Shrnuto: Click-Up je zařízení, které se snadno a intuitivně používá, minimalizuje riziko chyby méně zkušených osob a zároveň je pohodlné pro začátečníky i zkušené lezce.

Karabina Concept HMS:
Karabina HMS je nejdůležitější karabinou ve výbavě každého lezce. Concept HMS je vybavena přídavným pohyblivým ramenem, které po připnutí k jistícímu oku sedáku zabraňuje přetáčení karabiny během jištění. Toto řešení dokonale funguje s Climbing Technology Click-Up i s jakýmkoli jiným jistícím zařízením dostupným na trhu.

Řada karabin Climbing Technology Concept HMS byla navržena pro lezce, kteří si cení především pohodlí a bezpečnosti, ale zároveň dbají na technická řešení a hmotnost vybavení, které musí nosit v batohu na sedáku.

Díky za tepla kovanému 3D profilu se podařilo výrazně snížit hmotnost karabiny. Tato nová technologie tvarování karabin se zdá být budoucností ve snaze vyrábět lehčí lezecké vybavení při současném zvýšení pevnosti.

Klasický tvar HMS ("hruška") karabiny umožňuje její bezpečné použití jako jistící karabiny v jakékoli situaci. Vhodné zesílení hran nejvíce vystavených tření zaručuje maximální odolnost a bezpečnost, která je od lezeckého vybavení vyžadována.

Optimalizovaný tvar a ergonomie umožňují snadnou manipulaci s karabinou i zámkem, který zabraňuje nečekanému otevření karabiny. Systém Catch Free zabraňuje náhodnému zachycení zámku o jiné lezecké vybavení.

Jako každá karabina Climbing Technology je i Concept HMS před opuštěním výrobního závodu individuálně testována zatížením 12 kN. Díky tomu se při jejím používání můžete soustředit pouze na lezení.

Hmotnost karabiny: 76 g;

Pevnost karabiny: kN 22.10.7;

Hmotnost sady: 190 g.

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 2K645BWESYC
Barva oranžový
Pohlaví Unisex
Outlet Ano
Akcja3 Žádná akce
CE -
Pro lana 8,6 - 10,5 mm
EN EN 892
Materiál Lehká slitina
Hmotnost ~ 190 g (set)
Rozměry ~ 84 x 70 x 20 mm
Ložiska -
UIAA -
Pevnost -
Využití Lezení / Bouldering

Climbing Technology Click Up - Hodnocení zákazníků

0.0