top

Horolezecké lano Ocun Cult 9,8 mm 80m - blue/marine

6 283 Kč 6 982 Kč
-10% levněji
Nejnižší cena produktu za posledních 30 dní: 4 941 Kč
Výrobek je skladem, připraven k odeslání.
Cena dopravy již od 0 Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
123kuryr
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA ! ZDARMA !
Popis

Lezecké lano Ocún Cult 9,8 mm 80 m - modré/mořské - má nejoblíbenější průměr mezi českými lezci a je ideální pro začátečníky i pokročilejší lezce. S tímto lanem se snadno manipuluje a rychle se povoluje, ale je také mnohem odolnější než nejtenčí ultralehká výkonná lana na trhu.

Lano má pružný oplet, plně impregnovaný (stejně jako jádro), díky čemuž prakticky neabsorbuje vodu při náhodném kontaktu s vlhkostí. Vodoodpudivá vrstva neobsahuje škodlivé sloučeniny PFC. Střed lana je označen kontrastní barvou (která nemění strukturu vláken), takže jistící osoba má jasný signál, kdy je vyčerpáno 50 % délky lana. Přiložený marker umožňuje provádět na laně další značení - zejména možnost opětovného označení středu při odřezávání konců lana při jeho opotřebení. Konce lana jsou označeny mírně odlišnými barvami, aby bylo snazší je střídat (což zajišťuje rovnoměrné opotřebení lana bez přetížení jednoho konce).

Lano Ocún Cult 9,8 mm 80 m - Klíčové vlastnosti:

  • Dynamické jednoduché lano s nejuniverzálnějším průměrem;
  • Skvělé pro sportovní lezení, na skále i na stěně;
  • Ideální pro ty, kteří chtějí jedno univerzální lano - jak pro OS, tak pro RP styl;
  • Tepelně upravené jádro a oplet;
  • Úplná impregnace pláště a jádra v souladu s UIAA 101;
  • Výrobní proces lana zajišťuje vyvážené napětí v celém průřezu lana;
  • Označený střed lana;
  • Rozdílné značení na obou koncích lana.
Technologie
Ano

UIAA 101 Water Repellency Standard
Norma UIAA pro vodotěsná lana byla vyvinuta v roce 2014 po téměř 10 letech výzkumu a testování. Cílem bylo jednoznačně uspořádat informace o vodoodpudivosti lan tak, aby spotřebitel dostal pravdivé a spolehlivé informace o voděodolnosti daného modelu. To je důležité zejména při použití v horách a v zimě, kdy nelze vyloučit kontakt s vlhkostí, sněhem nebo náhlými srážkami ve stejné míře jako v případě letního sportovního lezení ve skalách. Vodou nasáklé lano je těžké, špatně se používá v jistítkách a při sestupech, může také zamrznout a stát se nepoužitelným. Norma bezpečnostní komise UIAA byla vypracována s cílem zajistit, aby absorpce vody v lanech nevedla k bezpečnostním problémům a aby tvrzení o vodotěsnosti nebylo reklamním sloganem, ale pravdou. Pro splnění nové normy je lano po celém svém povrchu vystaveno lehkému oděru, který odpovídá několikadennímu používání. Poté se lano namočí na 15 minut podle přesného postupu (provedeného akreditovanou laboratoří). Lana s úpravou pouze na povrchu pláště bez impregnace jádra nemohou vyhovět zkoušce, a proto nemohou být kvalifikována jako "vodotěsná podle UIAA". Aby lano prošlo zkouškou v certifikované laboratoři, nesmí množství vody absorbované při zkoušce překročit 5 % hmotnosti lana. Pro srovnání, lana, která byla dříve označována jako vodotěsná, dokázala absorbovat 20 % až 40 % vody. Normy UIAA jsou jediné celosvětové normy pro horolezecké vybavení, které byly vyvinuty horolezci v úzké spolupráci s hlavními výrobci horolezeckého vybavení pro horolezeckou komunitu. Nákupem horolezeckého vybavení označeného bezpečnostní značkou UIAA podpoříte poslání UIAA, kterým je propagace a podpora horolezectví a lezení.

Ano

Ocún Core Thermal & Heat Sheath Treatment
Tyto termíny se vztahují k tepelnému zpracování jednotlivých pramenů jádra a pláště horolezeckých lan Ocún. Tyto procesy se provádějí tak, aby lana měla optimální dynamické a mechanické vlastnosti. V případě jádra se úprava provádí před utkáním lana (tepelná úprava jádra), v případě pláště se zahřívá na laně jako hotovém výrobku (tepelná úprava pláště). Díky těmto opatřením jsou lana pružná, ohebná a snadno se s nimi manipuluje. Tato forma povrchové úpravy je standardním postupem pro všechna dynamická lana Ocún, aby se zajistil jejich kompaktní tvar a příjemné manipulační vlastnosti.

Ano

Ocún Super Tension Control
Přísná kontrola napětí vláken během výrobního procesu zajišťuje dokonale vyvážené napětí napříč lanem a zabraňuje prokluzování opletu. Ocún věnuje zvláštní pozornost kontrole napětí vláken při zpracování a tkaní pramenů. Tato technologická disciplína zajišťuje, že horolezecká lana Ocún dokonale vyrovnávají napětí v celém průřezu, což lanu umožňuje dosahovat vynikajících výsledků při měření normativních parametrů (hmotnost, počet pádů, síla nárazu, nulový skluz opletu atd.).

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku 4376
Barva tmavě modrý
Outlet Ne
Akcja1 -
Kolekce výrobce Ocun Ropes
Druh lezení Umělá stěna, Skalní lezení / sportovní lezení, Trad
Typ lana Dynamické lano
Typ lana Jednoduché lano
Délka 80 m
Průměr 9,8 mm
Hmotnost lana 62 g/m
Počet normovaných pádů UIAA 8
Posun opletu 0%
Maximální rázová síla 9,5 kN
Dynamické prodloužení (jednoduché lano) 27%
Statické prodloužení (jednoduché lano) 4,0%
Uzlovatelnost 0,8
Shodnost s normou EN 892 i UIAA 101
CE S certifikátem
UIAA Ano
Impregnace Plná – jádra a opletu
Označení středu S označením
Bi-color Ne
Pevné spojení jádra a opletu Ne
Materiál opletu Polyamid (PA)
Materiál jádra Polyamid (PA)
Základní technologie UIAA 101 Water Repellency Standard
Technologie výrobce Ocún Core Thermal & Heat Sheath Treatment, Ocún Super Tension Control
UIAA 101 Water Repellency Standard Ano
OCÚN Core Thermal & Heat Sheath Treatment Ano
OCÚN Super Tension Control Ano
Šetrnost k životnímu prostředí PFC-Free
Využití Lezení / Bouldering
Péče a údržba
Vhodnost pro použití – výrobky Ocún
Horolezecké výrobky české značky Ocún mají maximální životnost 7 let od okamžiku prodeje konečnému spotřebiteli (při rekreačním používání jednou měsíčně). Jejich celková životnost je však ještě delší, maximálně 10 let. Tato doba zahrnuje jak dobu použití, tak dobu skladování před prodejem, počítanou od data výroby uvedeného na etiketě. Je však třeba mít na paměti, že pro dosažení maximální životnosti výrobku je třeba jej pravidelně kontrolovat a řádně ošetřovat. Data použitelnosti výrobků vycházejí z platných evropských norem a předpisů a značka Ocún funguje pod dohledem certifikačního orgánu, který potvrzuje, že byly provedeny příslušné kontroly.

Ocun Cult 9,8 mm 80m - Hodnocení zákazníků

0.0