top

Horolezecké boty

Vysoké boty jsou specializovaná obuv, která je ve vyšších nadmořských výškách nepostradatelná. V obchodě 8a.cz najdete horolezeckou a expediční obuv, ve které můžete zdolávat nejvyšší vrcholy světa.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 85

na stránce
 1. -18%
  Vysokohorské boty Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  wish list

 2. -25%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 3. -25%
  Vysokohorská obuv Scarpa Charmoz HD - shark/orange

  wish list

 4. -20%
  Boty na hory Kayland Cross Mountain GTX - gr/org

  wish list

 5. -20%
  Boty GORE-TEX Kayland Stellar AD GTX - black/red

  wish list

 6. -19%
  Horolezecké boty Salewa Ortles Couloir - black/black

  wish list

 7. -27%
  Boty Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD - black/orange

  wish list

 8. -28%
  Dámské horské boty AKU Hayatsuki GTX - mint/black

  wish list

 9. -28%
  Horské boty AKU Hayatsuki GTX - blue/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 85

na stránce

Alpské boty znamenají spolehlivost v horách

Vysoké hory jsou obrovskou výzvou. S proměnlivým počasím, obtížným terénem a v extrémních případech s klesající nadmořskou výškou klesajícím množstvím kyslíku. Správné vysokohorské boty jsou stejně důležité jako kvalitní outdoorové oblečení, protože dobrodružství ve vysokých horách není jen tak! Vysokohorská obuv má skutečný vliv na šance na úspěch každé cesty na nejvyšší vrcholy. Jak ty, které zdoláváme pěší turistikou, tak i ty, které jsou dosažitelné pouze horolezeckou cestou. Vysokohorská obuv se vyznačuje odolností a specifickou konstrukcí. Tuhá, pevná podrážka je kompatibilní s mačkami - automatickými nebo poloautomatickými. Svršek je vyroben z odolných materiálů. Horolezecká obuv účinně chrání kotník a poskytuje turistovi oporu. Horolezecké boty mají řadu vlastností, které je odlišují od obvykle lehčích trekingových modelů. Jsou určeny pro nejvyšší hory a jejich konstruktéry vedla myšlenka zdolávání těch nejtěžších vrcholů.

Expediční boty a jejich vlastnosti

Když jde o horolezecké boty, je třeba je rozebrat. Každý prvek je totiž pečlivě promyšlený, účelný a vyrobený s maximální precizností a důrazem na detail. Podrážky jsou vyrobeny z pryžové směsi, která zajišťuje vysokou tuhost. Vysokohorská obuv se při chůzi neohýbá. Proto je můžeme vybavit mačkami - poloautomatickými, automatickými nebo pásovými. Zatímco s druhým modelem nejsou žádné problémy, první dva modely přesně odpovídají podrážce naší horolezecké boty. Nebo může být podrážka opatřena očky pro upevnění kramlí pouze na zadní straně, v takovém případě volíme poloautomatické kramle. Pokud je vpředu a vzadu hřeben, můžete snadno nasadit automatické mačky. Vysokohorská obuv poskytuje dobrou přilnavost i stabilitu při chůzi. Profil běhounu je navržen tak, aby zabránil samovolnému uvolňování hrudek sněhu nebo bláta, čímž se zvyšuje bezpečnost na stezce. Navzdory tuhé podrážce mají expediční boty vynikající odpružení.

Alpská horolezecká obuv s membránou a vnitřní botičkou

Alpská obuv má chránit nohy před sněhem, vodou, větrem a také nízkými teplotami. Důležité je pamatovat na to, že vysokohorské boty také dýchají. Mají vysoce kvalitní membránu, obvykle GORE-TEX®, která je zodpovědná za zachování vysokých nepromokavých a prodyšných parametrů. Horolezecké boty mají naopak kvůli nízkým teplotám vnitřní botičku, kterou lze vytáhnout a snadno vysušit. Běžnou praxí je také uložit je na noc do spacího pytle. Ráno je bota teplá a vyhřátá, takže se příjemněji nazouvá.

Alpinistická obuv má velmi často ve svršku elastické lemy. Zabraňují vniknutí sněhu a kamení dovnitř - u nejpokročilejších modelů mají dokonce podobu integrovaných stupaček. Za zmínku stojí také gumové lemy, které chrání svršek boty před mechanickým poškozením, jako jsou ostré kameny nebo led ostrý jako břitva. Vysokohorské boty poskytují nohám nejvyšší úroveň tepelné ochrany, plnou stabilizaci a dostatečnou tuhost podrážky pro použití poloautomatických nebo automatických maček.

Široký výběr vysokohorské obuvi špičkových outdoorových značek

Kultovní značky obuvi, jako jsou Zamberlan, Scarpa, Montura, La Sportiva, Hanwag a Salewa, mají ve své nabídce vysokohorské boty. Jsou stvořeny pro zdolávání nejtěžších cest a výstupy na nejvyšší vrcholy. Horolezecké boty jsou vysoce specializované a oceníte je až na vysokohorské expedici. Poskytují vám správnou oporu, jsou pohodlné při pohybu a především mají přímý vliv na vaši bezpečnost. Spolu se sadou kvalitních termoponožek tvoří systém, který se postará o optimální tepelný komfort vašich nohou.

V nabídce horského obchodu 8a.cz V nabídce najdete jak technické modely pro zkušené horolezce, tak o něco lehčí horské boty, které jsou ideální pro vysokohorskou turistiku po celý rok. Ať už se tedy chystáte na svou první osmitisícovku, plánujete dobýt Korunu země, nebo se prostě jen chystáte do Alp pokořit čtyřtisícovku, stojí za to se na ni podívat! Kromě bot zde najdete také veškeré potřebné vybavení a vysokohorské oblečení. Objevte naši nabídku horských bot a najděte si ideální model pro vás! 8a.cz a najděte si ideální model pro vás!