top

GORE-TEX PRO Stretch

Nový GORE-TEX® PRO Stretch je technologie, která zajišťuje pružnost i odolnost. Bundy a kalhoty s membránou GORE-TEX® PRO Stretch vám poskytnou plnou ochranu před deštěm, sněhem a větrem s maximální volností pohybu.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

 1. -24%
  Dámská nepromokavá bunda s membránou Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket - true black/zenith red/red
  Dámská nepromokavá bunda s membránou Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket -...
  včetně DPH 12899 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 12949 Kč
  Doporučená cena výrobce 17149 Kč (-24%)

  wish list

 2. -27%
  Bunda s membránou Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket - zenith red/true blk
  Bunda s membránou Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket - zenith red/true blk
  včetně DPH 12399 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 11449 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 17150 Kč (-27%)

  wish list

 3. -37%
  Dámská bunda na hory Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket - true blk/red
  Dámská bunda na hory Haglofs L.I.M ZT Trek GTX Pro Jacket - true blk/red
  včetně DPH 10649 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9474 Kč (+13%)
  Doporučená cena výrobce 17149 Kč (-37%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

Vymazat

Nový GORE-TEX® PRO Stretch pro ještě větší volnost

Membrána GORE-TEX® PRO, známá svou nebývalou odolností, je volbou těch nejzkušenějších horských nadšenců, kteří potřebují oblečení schopné odolat extrémním podmínkám. Odřeniny o skály, ostré kusy ledu nebo pohyb s těžkým batohem jsou situace, kdy jsou odolné bundy a kalhoty nezbytností. Až donedávna se zájemci o membránové oblečení se strečovými vlastnostmi omezovali na lehké modely odolné proti dešti, které byly většinou nevhodné do náročného horského terénu, zejména tam, kde oděv často přichází do přímého kontaktu se skalami nebo ledem. Nový materiál GORE-TEX® PRO Stretch zcela mění pravidla hry. Extrémně odolný laminát vyvinutý odborníky byl obohacen o strečové vlastnosti. Výsledkem je vysoká odolnost materiálu proti mechanickému poškození a opotřebení a maximální volnost pohybu v jediném výrobku.

Jak byla vyvinuta technologie GORE-TEX® PRO Stretch?

Při výzkumu komfortu horského oblečení společnost W.L. Gore zjistila, že je obtížné definovat prvky, které jsou zodpovědné za stav pohodlí. Je mnohem snazší identifikovat faktory, které způsobují nepohodlí. Ačkoli necítíme pohodlí, můžeme snadno pojmenovat konstrukční prvky oděvu, které přidávají prvek nepohodlí při jeho používání. Tímto způsobem bylo možné rychle zjistit, co by se ještě dalo u kultovních výrobků s nejsilnější dostupnou membránou zlepšit. Nejčastější připomínkou bylo, že volnost pohybu je poněkud omezená. Výsledkem je nový materiál GORE-TEX® PRO Stretch. Jedná se o jedinečný laminát, který kombinuje pružné vlastnosti s vysokou odolností. To vše samozřejmě při zachování naprosté nepromokavosti a prodyšnosti, což vám umožní udržet si příjemné klima v blízkosti těla.

Každé řešení GORE-TEX® PRO je laminát složený ze tří vzájemně propojených vrstev. Prvním je vnější materiál, který zajišťuje extrémně vysokou odolnost proti oděru a mechanickému poškození. Druhou vrstvou je membrána, která se připravuje speciálním postupem. Jedná se o porézní strukturu s jedinečnými vlastnostmi, které blokují kapky vody, ale umožňují průchod vodní páry. Poslední vrstvou je podšívka, která chrání celek zevnitř a odvádí vlhkost, kterou tělo vytváří při námaze, ven. Nejnáročnějším úkolem při vývoji nového materiálu GORE-TEX® PRO Stretch bylo vyvinout membránu a svrchní tkaninu, která by si zachovala správnou pevnost, nepromokavost a prodyšnost a zároveň nabízela správnou míru elasticity. Díky novým inovativním prvkům nabízejí bundy a kalhoty s novým materiálem GORE-TEX® PRO Stretch ještě větší volnost pohybu.

Komu jsou určeny bundy s novým materiálem GORE-TEX® PRO Stretch?

Jednou z horských aktivit, která vyžaduje nejmodernější oblečení, je horolezectví, zejména v zimě. Právě při používání os na skalních a ledových stěnách je jedním z nejdůležitějších faktorů maximální volnost pohybu paží. Podle výzkumu provedeného jak při laboratorních testech, tak později při používání prototypových modelů je pro úplnou volnost pohybu zapotřebí pouze pružnost v klíčových oblastech oděvu. Pokud jde o horské bundy, stačí přidat správné strečové panely v zadní části, abyste měli plnou volnost pohybu se sekerou za všech podmínek. Nový materiál GORE-TEX® PRO Stretch je také ideální pro skialpinismus a extrémní lyžování. Navíc jde o technologii, kterou lze použít všude tam, kde potřebujete bundy a kalhoty s nadprůměrnou odolností, které si však v klíčových oblastech zachovávají pružnost.

Podívejte se také na další řešení GTX PRO

Nový GORE-TEX® PRO Stretch je jen jednou ze tří nových technologií vyvinutých v rámci nejodolnějších laminátů společnosti W.L Gore. Další dvě jsou GORE-TEX® PRO Most Rugged a GORE-TEX® PRO Most Breathable. Prvně jmenovaný materiál nabízí ještě vyšší odolnost, dobře se osvědčuje v extrémním terénu i při velmi častém používání oděvu ve skále a ledu. Druhý laminát je naopak tenčí materiál, který nabízí zvýšenou prodyšnost. Každá z těchto technologií může být použita v oděvu samostatně a může být také kombinována s jinými technologiemi. To je i případ nového materiálu GORE-TEX® PRO Stretch, který se nejčastěji vyskytuje u bund v oblasti ramen a přímo zvyšuje volnost pohybu ramen. Pokud se chcete podívat, s jakými dalšími řešeními lze tuto technologii kombinovat, určitě si prohlédněte nový GORE-TEX® PRO ve všech jeho variantách!