top

Gilmonte

Gilmonte je slovenský výrobce vysoce kvalitních horolezeckých lan a pomocných lan. Jeho výrobky se vyznačují vysokou životností a velmi dobrými parametry. Projděte si lana na lezení, práci ve výškách a pomocná lana.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Glimonte – lana, na která se můžete spolehnout

Bezpečnost při lezení je výsledkem dvou faktorů - zkušeností a správného vybavení. Lana hrají v horolezeckém vybavení bezpochyby mimořádně důležitou roli. Jsou klíčovou součástí jistícího systému. Ať už lezeme v horách, na skalách nebo se profesionálně zabýváme prací ve výškách, dobrá horolezecká a pracovní lana jsou nezbytná. Gilmonte patří do skupiny výrobců, kteří nabízejí špičkovou kvalitu zpracování. Díky modernímu výrobnímu procesu nabízí slovenský výrobce dynamická a statická lana a také horolezecká lana, která se vyznačují velmi vysokou spolehlivostí. Součástí výrobků je také další příslušenství, jako jsou pásky nebo tašky na lana, které usnadní jejich přepravu.

Značka Gilmonte je na trhu od roku 2006, ale historie samotné společnosti sahá až do roku 1990, kdy byla založena. Od roku 1996 byla zahájena výroba slovenských lan a repšňůrek. V roce 2004 byla představena nová generace lan. Zcela přepracovaný výrobní proces umožňuje vyrábět lana na nejvyšší světové úrovni. V roce 2010 značka vstoupila na světový trh a její výrobky si rychle získaly oblibu i za hranicemi Slovenska. Značka do svých výrobků neustále zavádí technologické inovace. Jedním z nich bylo použití ekologicky šetrnější metody impregnace, která umožnila eliminovat sloučeniny PFC.

Široká nabídka lan značky Gilmonte

Slovenský výrobce nabízí řadu horolezeckých lan pro začátečníky i zkušené horolezce. Mezi dostupnými modely jsou lana pro všechny podmínky. Extrémně odolná lana Gilmonte pro použití na umělé stěně, spolehlivé modely pro skalní lezení nebo impregnovaná horolezecká lana do hor, která udrží optimální podmínky i za špatného počasí nebo v zimě. Různé průměry a hmotnosti lan umožňují zvolit ten správný model pro každou expedici. Významnou část nabídky tvoří statická lana určená pro použití při výškových pracích nebo ve speleologii. Tyto vysoce odolné modely jsou ideální pro intenzivní používání. Sortiment lan doplňují pásky a funkční pomocné šňůry, které lze použít k různým dalším účelům.