top

Expreska Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - ocher

včetně DPH 439Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 419Kč (+5%)
Doporučená cena výrobce 661Kč (-33%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 120Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 8057733304723

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Lezecká expreska Climbing Technology Berry Set DY 12 cm je nejlehčí model z nejnovější kolekce BERRY italského výrobce. Jsou zde použity stejné karabiny jako v celé sérii, avšak spojené ultratenkou 12 cm dlouhou smyčkou dyneema (11 mm). Funkčnost, ergonomie, živé barvy a nízká hmotnost pro ty, kteří počítají každý gram neseného vybavení.

Na první pohled tato expreska připomíná známý a osvědčený model LIME. Není to náhoda, protože základní geometrie karabin je téměř totožná. BERRY se odlišuje především zámky. V případě horní karabiny byl jednoduchý plný zámek "vylepšen" drážkami zlepšujícími úchop. Drážky pro lepší úchop na obou stranách zámku oceníte při náročných výstupech - všude tam, kde není žádoucí bojovat s cvakáním expresky. Drážky na západce zlepšují úchop prstů, díky čemuž můžete expresku efektivně uchopit za horní karabinu, jistě otevřít zámek, odepnout ji z materiálového poutka sedáku a zacvaknout do borháku.

Stejně jako u modelu Lime je i zde k dispozici řešení Catch-Free (bezzubý zámek). Díky této funkci je manipulace s karabinou při jejím cvakání nebo vycvakávání z lana nebo borháku mnohem plynulejší. Zámek Catch Free se nezasekává a nebrání manipulaci se zařízením.

V případě spodní karabiny - s ultralehkým drátovým zámkem - by vás měla zaujmout inovativní povrchová úprava. Patentovaný uzamykací systém FG (Free Gate) je ekvivalentem řešení keylock u jednoduchých zámků. Uzavírá prohlubeň v karabině, takže případný zaháknutý předmět hladce vyklouzne ze zámku. Zatímco běžné lano je dostatečně tlusté, aby s ním obvykle nebyly žádné problémy, "bezzubý" zámek je ideální pro upínání tenčích smyček, lan a popruhů.

Obě karabiny tvořící lezeckou expresku CT Berry Set DY 12 cm jsou vyrobeny z lehkých slitin metodou kování za tepla. Díky tomu se vyznačují vysokou pevností a propracovanou geometrií. Barevné eloxování (modré a žluté) kromě své ryze dekorativní funkce plní tři základní úkoly: usnadňuje kontrolu opotřebení karabin, umožňuje snadnou lokalizaci vybavení na stěně (stačí se před odchodem podívat na skálu, zda je vše posbíráno a sbaleno) a také pomáhá rozlišit vaše expresky v situacích, kdy s partnerem či týmem sdílíte vybavení při lezení různých cest.

Expreska Climbing Technology Berry Set DY 12 cm je tvořena 11 mm širokou smyčkou z dyneema popruhu. Jedná se o nejlehčí variantu, která umožňuje snížit hmotnost vybavení na sedáku. Expresková smyčka DY má nejnižší možnou hmotnost a v krátké 12 cm verzi také nejmenší délku.

Tato expreska je také vybavena inovativními řemínky Fixit. Jedná se o patentované řešení vyvinuté společností CT pro stabilizaci karabiny. To vše s nejlepší možnou kontrolou správnosti montáže a absolutní jistotou, že celá věc nemůže být sestavena nesprávně. Fixit udržuje spodní karabinu ve správné poloze, což usnadňuje a urychluje cvakání lana. Má také pozitivní vliv na pevnost popruhu a chrání ho před možným oděrem. Co je nejdůležitější - umožňuje na první pohled zjistit, zda je karabina správně vedena okem expreskové smyčky.

Expreska CT Berry Set DY 12 cm představuje maximum funkčnosti, nejnovějších technologických řešení a pečlivě propracovaných detailů, díky nimž bude každé lezení na sportovní cestě příjemné a bez zbytečné námahy navíc.

Expreska Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - Klíčové vlastnosti:

 • Skládá se z karabin CT Berry a dyneema smyčky 12 cm;
 • Karabiny vyrobené metodou kování za tepla;
 • Horní karabina má jednoduchý zámek se speciálním profilováním, které usnadňuje odepínání ze sedáku a připnutí do jistícího bodu;
 • "Bezzubá" úprava zámku Catch-Free;
 • Spodní karabina vybavená ultralehkým drátovým zámkem;
 • Patentovaný systém Free Gate "zasouvající" zub zámku;
 • Dyneema smyčka o minimální šířce 11 mm;
 • Inovativní řešení Fixit pro udržení spodní karabiny ve správné poloze;
 • Evropská výroba - 100% vyrobeno v Itálii;
 • Karabiny: CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA;
 • Symbol výrobku: 2E694GF D0B;

Technické specifikace:
Barva tmavě modrý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Délka pásky 12 cm
Karabina s prohnutou západkou Berry W
Karabina s rovnou západkou Berry S
Páska Dyneema 11 mm
Pevnost karabina 24.7.8 / 23.8.8 kN
Pevnost pásky 22 kN
Aktivita Horolezectví / vysokohorské horolezectví, Lezení / Bouldering

Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - Hodnocení zákazníků

0.0