top

Expreska Climbing Technology Aerial PRO Set DY HC 17 cm

včetně DPH 449Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 429Kč (+5%)
Doporučená cena výrobce 710Kč (-36%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 120Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 8057733301968

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Lezecká expreska Climbing Technology Aerial Pro HC Set 17cm bude perfektně fungovat při všech lezeckých aktivitách. Tento technologicky vyspělý model má řadu řešení, která uspokojí i ty nejnáročnější lezce po celém světě.

Tento model je ideální pro začátečníky i pro ty, kteří už opotřebovali nejeden pár lezeček. Díky svému designu padne expreska Aerial Pro HC dokonale do ruky a zajišťuje pohodlné ovládání ve všech situacích.

Optimálně zvolené lezecké expresky jsou základem každé horolezecké výpravy, ať už se jedná o krátký výlet nebo několikadenní lezení ve velké stěně. S ohledem na všechny pokročilé milovníky hor, kteří lezou po vlastním jištění, vytvořili vývojáři italské značky CT ultralehké expresky, které ušetří spoustu gramů při zachování plné funkčnosti. Řada CT Aerial Pro byla vyvinuta pro pokročilejší lezce, kteří potřebují co nejlehčí vybavení pro dlouhé sportovní cesty, ale zároveň se spoléhají na plnohodnotné zámky a co nejpohodlnější cvakání. Optimálně zvolené karabiny zaručují pohodlné cvakání a zároveň umožňují výrazně snížit hmotnost neseného vybavení. Díky pokročilé geometrii "těla" karabin ve tvaru D jsou AERIALy až o 10 % lehčí než modely s jednotnou strukturou.

Lezecká expreska Climbing Technology Aerial Pro HC Set 17 cm se skládá z několika prvků, které spolu dokonale spolupracují. Prvním z nich je karabina Climbing Technology Aerial Pro S s rovnou západkou. Díky 3D profilu kovanému za tepla se podařilo výrazně snížit její hmotnost. Tato nová technologie tvarování karabin je zřejmě budoucností ve snaze vyrábět lehčí lezecké vybavení a zároveň zvyšovat jeho pevnost. Klasický zámek je vybaven řešením Catch Free, které zabraňuje náhodnému zachycení zámku o jiné lezecké vybavení (smyčky, lano, friendy) a usnadňuje cvakání karabiny do jistícího bodu. Drobné úpravy byly provedeny na samotné západce změnou polohy drážek, což umožňuje bezpečnější a snadnější otevírání v každé situaci. Drážky pro jistější úchop na obou stranách západky jsou detailem, který oceníte při náročných výstupech, kdy není žádoucí bojovat s odepnutím expresky z materiálového poutka sedáku. Drážky zlepšují úchop prstů, díky čemuž můžete expresku efektivně uchopit za horní karabinu, jistě otevřít zámek, odepnout ji z materiálového poutka sedáku a cvaknout do borháku.

Spodní karabina je známý model Climbing Technology Aerial Pro B-HC. I zde najdeme řešení Catch Free a karabina byla vyrobena technologií kování za tepla. Charakteristickým prvkem je prohnutá západka s ergonomickým tvarem, díky němuž je cvakání lana opravdu snadné a intuitivní. Kromě toho je karabina vyrobena technologií Hard Coating (HC). Je potažena speciálním povlakem, díky němuž se výrazně zvyšuje její odolnost a prodlužuje životnost na maximum.

Klasické rozměry použitých karabin umožňují, že vám dokonale padnou do ruky. Optimalizace tvaru a důraz na ergonomii umožňují snadnou manipulaci s celou expreskou. Zesílení hran nejvíce vystavených tření zaručuje maximální odolnost a bezpečnost, které jsou od lezeckého vybavení vyžadovány. Obě karabiny jsou spojeny extrémně lehkou smyčkou z popruhu Dyneema. Zcela novým řešením je Fixit. Tento gumový prvek zabraňuje nežádoucímu otáčení spodní karabiny, ale jeho rozšířená forma také chrání smyčku před třením o skálu, což často vede k její nucené výměně. Tím je zajištěno dokonalé vyrovnání expresky a výrazně se zvyšuje její životnost.

Celkové rozměry: cca 33 x 5,5 cm

Rozměry karabiny: cca 10 x 5,5 cm


Technické specifikace:
Barva šedý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Délka pásky 17 cm
Karabina s prohnutou západkou Aerial Pro B-HC
Hmotnost ~ 84 g (1 piece)
Karabina s rovnou západkou Aerial Pro S
Páska Dyneema
Pevnost karabina 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Pevnost pásky 22 kN
Aktivita Horolezectví / vysokohorské horolezectví, Lezení / Bouldering

Climbing Technology Aerial PRO Set DY HC 17 cm - Hodnocení zákazníků

0.0