top

Expreska Climbing Technology Aerial Pro Set DY 17cm - white/blue

včetně DPH 439Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 419Kč (+5%)
Doporučená cena výrobce 612Kč (-28%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 120Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 8057733301920

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Lezecká expreska Climbing Technology Aerial PRO Set DY 17cm je oblíbený model, který se skládá z kovaných karabin a extrémně lehké, ale odolné dyneema smyčky. Vyznačuje se nízkou hmotností a snadným připínáním k jistícímu bodu i cvakáním lana.

Díky použití prodloužené smyčky si ji můžete vzít i na vícedélkové lezení v horách. Umožňuje správné vedení lana, aby nedocházelo k nepříjemnému zadrhávání, což může způsobit problémy s jeho nabíráním před samotným cvakáním. Oceníte její vysokou funkčnost v kombinaci s nízkou hmotností.

Řada CT Aerial Pro byla vyvinuta pro pokročilejší lezce, kteří potřebují co nejlehčí vybavení pro dlouhé sportovní cesty, ale zároveň se spoléhají na plnohodnotné zámky a co nejpohodlnější cvakání. Optimálně zvolené karabiny zaručují pohodlné cvakání a zároveň umožňují výrazně snížit hmotnost neseného vybavení. Díky pokročilé geometrii "těla" jsou obě karabiny ve tvaru D až o 10 % lehčí než modely s rovnoměrnou strukturou.

Expreska Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm se skládá z několika prvků, které spolu dokonale spolupracují. Prvním z nich je karabina Climbing Technology Aerial Pro S s rovnou západkou. Díky 3D profilu kovanému za tepla se podařilo výrazně snížit její hmotnost. Tato nová technologie tvarování karabin je zřejmě budoucností ve snaze vyrábět lehčí lezecké vybavení a zároveň zvyšovat jeho pevnost. Klasický zámek je vybaven řešením Catch Free, které zabraňuje náhodnému zachycení zámku o jiné lezecké vybavení (smyčky, lano, friendy) a usnadňuje cvakání karabiny do jistícího bodu. Drobné úpravy byly provedeny na samotné západce změnou polohy drážek, což umožňuje bezpečnější a snadnější otevírání v každé situaci. Drážky pro jistější úchop na obou stranách západky jsou detailem, který oceníte při náročných výstupech, kdy není žádoucí bojovat s odepnutím expresky z materiálového poutka sedáku. Drážky zlepšují úchop prstů, díky čemuž můžete expresku efektivně uchopit za horní karabinu, jistě otevřít zámek, odepnout ji z materiálového poutka sedáku a cvaknout do borháku.

Spodní karabina je známá Climbing Technology Aerial Pro B. I zde najdeme řešení Catch Free a karabina byla vyrobena technologií kování za tepla. Charakteristickým prvkem je prohnutá západka s ergonomickým tvarem, díky které je cvakání lana opravdu snadné a intuitivní.

Díky klasickým rozměrům použitých karabin padnou perfektně do ruky. Optimalizace tvaru a důraz na ergonomii umožňují snadnou manipulaci s celou expreskou. Zesílení hran nejvíce vystavených tření zaručuje maximální odolnost a bezpečnost, které jsou od lezeckého vybavení vyžadovány. Obě karabiny jsou spojeny extrémně lehkou smyčkou z popruhu Dyneema.

Zcela novým řešením je Fixit. Tento gumový prvek zabraňuje nežádoucímu otáčení spodní karabiny, ale jeho rozšířená forma také chrání smyčku před třením o skálu, což často vede k její nucené výměně. Tím je zajištěno dokonalé vyrovnání expresky a výrazně se zvyšuje její životnost.

Ultralehká lezecká expreska Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm je volbou profesionálů pro lezení ve velkých stěnách a v horách, kdy je rozhodující hmotnost vybavení.

Stejně jako všechny karabiny Climbing Technology jsou i modely Aerial Pro před opuštěním továrny individuálně testovány při podprahovém zatížení 12 kN. Díky tomu se při používání expresky můžete soustředit pouze na lezení.

CE 0333 EN 12275:2013-B (karabiny) EN 566 (smyčky)

UIAA

Celková délka: přibližně 33,5 cm

Rozměry karabiny: cca 9,9 x 5,6 cm


Technické specifikace:
Barva bílý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Délka pásky 17 cm
Karabina s prohnutou západkou Aerial Pro B
Hmotnost ~ 81 g
Karabina s rovnou západkou Aerial Pro S
Páska Dyneema 11 mm
Pevnost karabina 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Pevnost pásky 22 kN
Aktivita Horolezectví / vysokohorské horolezectví, Lezení / Bouldering

Climbing Technology Aerial PRO Set DY Set 17cm - Hodnocení zákazníků

0.0