top

Expreska Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm - white/blue

včetně DPH 419Kč
Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 399Kč (+6%)
Doporučená cena výrobce 612Kč (-31%)

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 120Kč Podrobnosti
Identifikace produktu: 8057733301906

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem
0 – 999,99 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA!
PPL
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
Česká pošta
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč
DPD
Celková cena objednaného zboží Cena dopravy
Platba předem Platba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 140 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! 20 Kč

Lezecká expreska Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm je další verzí vysoce uznávaného ultralehkého modelu, který se skládá z nejkvalitnějších za tepla kovaných karabin. Neuvěřitelně nízká hmotnost je obrovskou výhodou, kterou nejvíce oceníte při tradičním lezení.

Optimálně zvolené lezecké expresky jsou základem každé horolezecké výpravy, ať už se jedná o krátký výlet nebo několikadenní lezení ve velké stěně. S ohledem na všechny pokročilé milovníky hor, kteří lezou po vlastním jištění, vytvořili vývojáři italské značky CT ultralehké expresky, které ušetří spoustu gramů při zachování plné funkčnosti. Řada CT Aerial Pro prošla drobnými úpravami, aby si zachovala své nesporné výhody, jako je velmi nízká hmotnost, a zároveň zvýšila komfort používání.

Lezecká expreska Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 12 cm se skládá z několika prvků, které spolu dokonale spolupracují. Prvním z nich je karabina Climbing Technology Aerial Pro S s rovnou západkou. Díky 3D profilu kovanému za tepla se podařilo výrazně snížit její hmotnost. Tato nová technologie tvarování karabin je zřejmě budoucností ve snaze vyrábět lehčí lezecké vybavení a zároveň zvyšovat jeho pevnost. Klasický zámek je vybaven řešením Catch Free, které zabraňuje náhodnému zachycení zámku o jiné lezecké vybavení (smyčky, lano, friendy) a usnadňuje cvakání karabiny do jistícího bodu. Drobné úpravy byly provedeny na samotné západce změnou polohy drážek, což umožňuje bezpečnější a snadnější otevírání v každé situaci. Drážky pro jistější úchop na obou stranách západky jsou detailem, který oceníte při náročných výstupech, kdy není žádoucí bojovat s odepnutím expresky z materiálového poutka sedáku. Drážky zlepšují úchop prstů, díky čemuž můžete expresku efektivně uchopit za horní karabinu, jistě otevřít zámek, odepnout ji z materiálového poutka sedáku a cvaknout do borháku.

Spodní karabina je známá Climbing Technology Aerial Pro B. I zde najdeme řešení Catch Free a karabina byla vyrobena technologií kování za tepla. Charakteristickým prvkem je prohnutá západka s ergonomickým tvarem, díky které je cvakání lana opravdu snadné a intuitivní.

Díky klasickým rozměrům použitých karabin padnou perfektně do ruky. Optimalizace tvaru a důraz na ergonomii umožňují snadnou manipulaci s celou expreskou. Zesílení hran nejvíce vystavených tření zaručuje maximální odolnost a bezpečnost, které jsou od lezeckého vybavení vyžadovány. Obě karabiny jsou spojeny extrémně lehkou smyčkou z popruhu Dyneema.

Zcela novým řešením je Fixit. Tento gumový prvek zabraňuje nežádoucímu otáčení spodní karabiny, ale jeho rozšířená forma také chrání smyčku před třením o skálu, což často vede k její nucené výměně. Tím je zajištěno dokonalé vyrovnání expresky a výrazně se zvyšuje její životnost.

Ultralehká lezecká expreska Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 12 cm je volbou profesionálů pro lezení ve velkých stěnách a horolezectví, kdy je rozhodující hmotnost vybavení. Řada CT Aerial Pro byla vyvinuta pro pokročilejší lezce, kteří potřebují co nejlehčí vybavení pro dlouhé sportovní cesty, ale zároveň se spoléhají na plnohodnotné zámky a co nejpohodlnější cvakání. Optimálně zvolené karabiny zaručují pohodlné cvakání a zároveň umožňují výrazně snížit hmotnost neseného vybavení. Díky pokročilé geometrii "těla" jsou obě karabiny ve tvaru D až o 10 % lehčí než modely s jednoduchou konstrukcí.

Stejně jako každá karabina Climbing Technology jsou i modely Aerial Pro před opuštěním továrny individuálně testovány při podprahovém zatížení 12 kN. Díky tomu se při používání expresky můžete soustředit pouze na lezení.

CE 0333 EN 12275:2013-B (karabiny) EN 566 (smyčky)

UIAA

Celkové rozměry: cca 28,7 x 5,5 cm

Rozměry karabiny: cca 9,8 x 5,5 cm


Technické specifikace:
Barva modrý
Pohlaví Unisex
No-code Ne
Délka pásky 12 cm
Karabina s prohnutou západkou Aerial Pro B
Hmotnost ~ 83 g
Karabina s rovnou západkou Aerial Pro S
Páska Dyneema 11 mm
Pevnost karabina 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Pevnost pásky 22 kN
Aktivita Horolezectví / vysokohorské horolezectví, Lezení / Bouldering

Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm - Hodnocení zákazníků

0.0