top

Dynamické lano Beal Joker 9,1 mm 60m Unicore Dry Cover - orange

4409 Kč - Aktuální cena
4409,25 Kč - Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou (0%)
5879 Kč - Doporučená cena výrobce (-25%)
Omlouvám se. Výrobek je momentálně nedostupný.

Doručení do 2-4 pracovních dnů

Cena dopravy již od 0Kč Podrobnosti

Zeptejte se nás
Poptejte výrobek
Webové stránky chráněné systémem reCAPTCHA Zásady ochrany osobních údajů Google , a také Podmínky používání
Cena doručení
Používáme JEDNODUCHÉ SAZBY - hmotnost a rozměr zásilky nemá vliv na cenu dopravy!
Česká pošta
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
Balíkovna
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!
DPD
Celková cena objednaného zbožíCena dopravy
Platba předemPlatba dobírkou
0 – 999,99 Kč 120 Kč 120 Kč
≥ 1000 Kč ZDARMA! ZDARMA!

Beal Joker 9,1 mm 60 m Unicore Dry Cover - oranžové - je dynamické lano s trojnásobnou certifikací. Díky svému opravdu malému průměru může být využito jako poloviční, dvojité i jednoduché lano.

Pouze pokročilá technologie zajišťuje, že tento model, přestože má průměr pouze 9,1 mm, splňuje všechny normy pro jednotlivá lana. Nízká hmotnost a snadná manipulace s modelem Beal Joker potěší i ty nejpokročilejší sportovní lezce, kteří se pokoušejí o zdolání náročných cest. Ocení lehkost, s jakou lano prochází jistítkem, a jeho účinnost při cvakání expresek v obtížných podmínkách, kde není žádoucí s lanem příliš zápasit. Lano tohoto průměru je nejlepší volbou pro nejdelší cesty (kde se s každým dalším vylezeným metrem zvyšuje hmotnost vytahovaného lana) a v silně převislých stěnách, kde je obtížné najít optimální polohu na cvakání. Na druhou stranu jako poloviční nebo dvojité lano může Beal Joker 9,1 mm najít uznání u horolezců a těch, kteří se zaměřují na vícedélkové cesty. Zde se zase jedná o poměrně silnější lano (ve srovnání s nejoblíbenějšími 'osmičkami'), které poskytuje větší pocit jistoty a výrazně delší životnost.

Jako jednoduché lano patří Beal Joker 9,1 mm mezi tenčí modely, za kterými stojí lehkost jištění a cvakání, ale od jističe vyžadují velké zkušenosti a solidní dovednosti (zejména při jištění s tradičními pomůckami typu kbelík). U některých klasických jistících prostředků určených pro lana větších průměrů může být brzdění omezeno. Některá starší samoblokovací zařízení nemusí jednoduše fungovat - použití tohoto modelu se doporučuje jen velmi zkušeným osobám po ověření kompatibility lana s jejich zařízením.

Beal Joker je vyroben technologií Unicore, která trvale spojuje plášť s jádrem. Celé lano je impregnované, což mu dodává odolnost při náhodnému kontaktu s vlhkostí. Impregnace, odolné spojení jádra a pláště, infračervený stabilizační proces - všechny tyto prvky ovlivňují kvalitu, trvanlivost, manipulaci, ale také cenu, a proto toto dynamické lano osloví lidi, kteří lezou často, intenzivně a jsou ochotni utratit více peněz za kvalitnější vybavení. Lano splňuje požadavky UIAA a evropských norem. Střed lana je označen tmavší barvou (tzv. BLACK LIMIT), která nemá vliv na strukturu vláken, ale jasně signalizuje jističi, že bylo spotřebováno 50 % délky lana.

Beal Joker 9,1 mm je lezecké lano z řady INTENSIVE, která zahrnuje modely pro pokročilé a středně pokročilé lezce - aktivní, sportovní a často trénující lezce, a to i na závodní úrovni. Modely INTENSIVE LINE jsou určeny pro ambiciózní lezení (ať už OS, nebo nacvičování projektů) cest s kruhy daleko od sebe i pohodlně zajištěných cest s mnoha borháky. Každé jednotlivé vlákno opletu bylo ošetřeno přípravkem Dry Cover, který zajišťuje úžasné výsledky: zvýšenou trvanlivost, odolnost proti vlhkosti a pružnost při současném snížení celkové hmotnosti. Všechna dynamická lana této skupiny jsou ošetřena procesem THERMO FLUID, díky němuž je lano kompaktnější a pružnější. Výhody: odolnost proti prachu a vlhkosti; snížená absorpce; lano hladce prochází karabinami a jistícími prostředky; zvýšená odolnost proti oděru při běžném používání.

Lano Beal Joker 9,1 mm 60 m Unicore Dry Cover - klíčové vlastnosti:

  • Dynamické lano s průměrem pro snadnou manipulaci a velmi nízkou hmotnost;
  • Vynikající pro skalní sportovní lezení, zejména dlouhé a těžké převislé cesty;
  • Určeno pro pokročilé lezce;
  • Označený střed lana;
  • Trvale spojené jádro a plášť;
  • Proces stabilizace pláště v IR;
  • Impregnace.

Technologie
Technologie výrobce

Beal Dry Cover
Beal Dry Cover je proces impregnace opletu, při kterém je každé jednotlivé vlákno chemicky ošetřeno ještě před utkáním celého lana. Nanesený povlak je vodoodpudivý, ale zároveň zvyšuje odolnost vláken proti oděru. Proces polymerizace při zvýšených teplotách výrazně ovlivňuje životnost pláště, takže horolezecká lana Beal s krytem Dry Cover jsou považována nejen za voděodolnější, ale také za mechanicky odolnější.

Technologie výrobce

Beal UNICORE
Beal UNICORE je úžasný proces spojení pláště a jádra lana, aniž by byla negativně ovlivněna pružnost celku. Díky této technologii se eliminuje průchodnost opletení a ani nejhorší podmínky nemohou způsobit sbíhání vnějšího pláště jádra. Pokud dojde k náhodnému přeříznutí nebo roztržení pláště (ať už třením o hranu skály, nebo jinou nešťastnou náhodou), zůstávají jádro a plášť stále spojeny. U běžného lana by taková nehoda způsobila, že by se plášť v délce několika metrů smekl a zmačkal. Pak je průchod touto zónou, ať už nahoru nebo dolů, nemožný. Pokud navíc dojde k takovému problému na konci lana, může se stát, že plášť zcela sklouzne. Díky procesu UNICORE zůstává plášť na místě a umožňuje uživateli evakuaci vhodnou technikou. Tato technologie se používá ve vybraných horolezeckých lanech, polostabilních lanech pro práci ve výškách a záchranných lanech Beal.

Technické specifikace:
Originální symbol výrobku BC091J.60.O
Barva oranžový
Outlet Ne
Druh lezení Skalní lezení / sportovní lezení, Trad, Vícedélkové / horské lezení
Typ lana Dynamické lano
Typ lana Jednoduché lano, poloviční lano / dvojité lano, dvojité lano (trojitý certifikát)
Délka 60 m
Průměr 9,1 mm
Hmotnost lana 52 g/m
Počet normovaných pádů UIAA 5
Počet normovaných pádů UIAA 24 (1 pramen, zatížení 55 kg)
Počet normovaných pádů UIAA 25 (2 prameny, nosnost 80 kg)
Posun opletu 0%
Maximální rázová síla 8,2 kN
Maximální rázová síla 5,8 kN (1 pramen, nosnost 55 kg)
Maximální rázová síla 9,3 kN (2 prameny, nosnost 80 kg)
Dynamické prodloužení (jednoduché lano) 34%
Dynamické prodloužení (poloviční lano) 32 % (1 żyła, obciążenie 55 kg)
Statické prodloužení (lano typu dvojče) 29 % (2 prameny, nosnost 80 kg)
Statické prodloužení (jednoduché lano) 8,0%
Statické prodloužení (poloviční lano) 8,0 % (1 pramen)
Dynamické prodloužení (lano typu dvojče) 7,0 % (2 prameny)
Shodnost s normou EN 892 i UIAA 101
CE S certifikátem
UIAA Ano
Impregnace Základní – pouze opletu
Označení středu S označením
Bi-color Bez barvy Bi Color
Pevné spojení jádra a opletu S trvalým připojením
Materiál opletu Polyamid (PA)
Materiál jádra Polyamid (PA)
Počet vláken opletu 48
Technologie výrobce Beal Dry Cover, Beal UNICORE
Využití Lezení / Bouldering

Beal Joker 9,1 mm 60m Unicore Dry Cover - Hodnocení zákazníků

0.0