top

Dámské vysoké turistické boty

Dámské vysoké turistické boty se skvěle hodí na pěší túry. Lehká kotníková obuv pro aktivní ženy poskytuje vynikající odpružení, přilnavost a dobrou stabilitu na stezkách a cestách.
Zobrazení Mřížka Seznam

219 výrobky

  1. -17%
    Dámské boty Garmont T8 Athena - coyote

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

219 výrobky

Vymazat

Dámské vysoké turistické boty ideální pro pěší turistiku

Turistická obuv pro ženy dokonale kombinuje vlastnosti trekové a sportovní obuvi. Jedná se o lehké konstrukce, které jsou ideální pro výlety ve středně náročném terénu. Potřebujete extra oporu kotníku na lesních cestách a stezkách v nižších horách? Dámské vysoké turistické boty vám poskytnou větší stabilitu při pohybu se středně velkým batohem a zároveň nebudou zbytečně zatěžovat vaše nohy. Jsou také skvělou volbou pro přechodná období. Verze s membránou ochrání nohy před deštěm a blátem lépe než polobotky. Mezi obuví s vysokým svrškem jsou velmi oblíbené také mid boty, tj. boty s ¾ střihem. Dokonale kombinují vlastnosti vysoké a nízké turistické obuvi pro ženy.

Lehkost a stabilita - konstrukce vysoké dámské turistické obuvi

Dámské vysoké turistické boty úspěšně kombinují vlastnosti trekové a sportovní obuvi. Výsledkem jsou modely, které zajišťují vysokou dynamiku každého kroku a zároveň nabízejí dostatečnou stabilitu a přilnavost v různorodém terénu. Dodatečné vyztužení svršku je převzato z dámských trekových bot. Přídavná ochrany špičky skvěle chrání boty před snadným poškozením kořeny nebo kameny na stezce. Dámské turistické boty jsou navíc vybaveny terénní podrážkou se speciálně tvarovaným vzorkem, který se dobře chová v různorodém terénu. Poskytují dobrou přilnavost v různorodém terénu, včetně kopcovitého terénu, při překonávání svahu a při stoupání a klesání po klikaté stezce.

Mezi vlastnosti převzaté ze sportovnější obuvi patří u mnoha modelů určitě nízká hmotnost. Díky lehkým materiálům, které se často používají na svršek, jako je tenká síťovina, jsou boty na nohou téměř neznatelné a každý další krok se dělá s lehkostí. To se promítá i do moderního vzhledu. Mimo jiné proto je turistická obuv oblíbenou volbou i pro každodenní použití, nejen pro outdoorové výlety do terénu. Další vlastností dobře známou ze sportovní obuvi je účinné tlumení. Některé mezipodešve turistických bot se dokonce podobají běžeckým botám. Silná vrstva pěny je však vhodně rozložena a její měkkost je zvolena tak, aby poskytovala vynikající tlumení, ale zároveň nadměrně nenarušovala stabilitu obuvi. Dámské vysoké turistické boty tak účinně tlumí nárazy při celodenních výletech a nabízejí jedinečné pohodlí na stezce od časného rána do pozdního večera.

Dámské turistické boty pro letní a přechodné období

Lehká turistická obuv s vysokým svrškem je ideální pro teplejší část roku. Při vyšších teplotách jsou vhodné modely s prodyšnou síťovinou, které na jedné straně dobře větrají a na druhé straně díky výztuhám ve svršku nabízejí dobrou stabilitu a oporu kotníku. Většina dámských turistických bot je také vybavena nepromokavou membránou, která zabraňuje vniknutí vody. To výrazně zvyšuje funkčnost obuvi, takže je vhodná pro použití na stezkách po většinu roku. Déšť a bláto na stezce nebudou pro ně problémem. Tento typ obuvi se osvědčí na různých trasách od jara do podzimu, protože nabízí lehkost, přilnavost a základní ochranu proti povětrnostním vlivům.

Dámské turistické boty v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr vysoké turistické obuvi pro všechny milovnice pěší turistiky. Ženy, které hledají co nejnižší hmotnost, si oblíbí turistické mid boty se ¾ svrškem. V porovnání s polobotkami poskytují větší oporu a zároveň zachovávají velmi nízkou hmotnost a plnou volnost pohybu nohy. Klasické vysoké kotníkové boty si naopak nejčastěji vybírají ženy, které si cení větší stability. Dámské turistické boty, které nabízíme, jsou modely předních horských a outdoorových značek, které vyrábějí vysoce kvalitní obuv. Boty Columbia, Merrell, Keen, Salewa, Salomon, The North Face - na výběr je nespočet možností, jak z hlediska technických vlastností, tak stylu. Díky tomu by si každá nadšenkyně do turistiky měla najít ty správné vysoké turistické boty.