top

Dámské trekové sandály

Dámské trekingové sandály jsou více stavěné konstrukce, které jsou ideální pro horskou turistiku. Díky tomu si budete moci užívat maximální ventilaci při chůzi po kilometrech a kilometrech stezek.
Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
  1. -20%
    Dámské sandály Keen Whisper - black/magnet

    wish list

  2. -55%
    Dámské trekingové sandály Keen SOLR Sandal - navy

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

16 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské trekové sandály znamenají pohodlí na každém kroku

Nemůžete najít tu správnou trekovou obuv na léto? Je vám v letních vedrech příliš teplo v jakékoli obuvi? Pak jsou dámské trekové sandály tím nejlepším řešením. Nabízejí maximální odvětrávání nohou a vynikající výkon v terénu. Tyto sandály jsou speciálně navrženy pro stezky a cesty, nabízejí výjimečné pohodlí při letních výletech a v mnoha situacích účinně nahrazují těžší dámské polobotky. Přední výrobci sandálů nabízejí širokou škálu modelů, které splňují požadavky všech milovnic letní turistiky.

Při konstrukci trekových sandálů je důležité pohodlí, a proto výrobci jako Keen, Lizard, Hannah nebo Teva používají nejlepší řešení. Získáte tak oporu, kterou potřebujete při toulkách po turistických trasách nebo na mořském pobřeží. Dámské trekové sandály mají ve své mezipodešvi obvykle pěnu EVA nebo řešení od jiných značek. Účelem této technologie je dodat pružnost každému kroku, abyste získali pohodlné tlumení nárazů. Mezipodešev tlumí nárazy způsobené chůzí, což uleví vašim kloubům a chodidlům. Po aktivním dni tak nebudete tak unavení jako u méně pokročilých řešení. Dámské trekové sandály s takovou konstrukcí také znamenají, že se únava z túry dostaví později, takže urazíte o několik kilometrů více. Značka Keen používá ve svých modelech také antibakteriální řešení. Jeho úkolem je zpomalit tvorbu nepříjemných pachů, abyste zůstali déle svěží.

Pohodlné větrání zajišťují dámské trekové sandály

Trekové sandály pro ženy mají o něco plnější konstrukci než jiné modely sandálů. Použití širších a pevnějších pásků zajišťuje větší stabilitu nohy a zabraňuje jejímu nekontrolovanému pohybu i při pohybu v terénu. Velmi důležitý je také systém přizpůsobení sandálu noze, který se obvykle skládá z pásků na suchý zip, díky nimž lze dokonale nastavit délku pásků. Kromě toho jsou dámské trekové sandály často vybaveny gumovou ochranou prstů, která účinně chrání před snadným zraněním, pokud šlápnete na vyčnívající kámen nebo kořen. To znamená, že v nich můžete vyrazit na horskou stezku nebo lesní cestu, což je u klasických modelů obtížné.

I přes svou mírně plnější konstrukci poskytují tyto dámské trekové sandály optimální úroveň odvětrávání. Při letních túrách je nezbytný, protože snižuje riziko přehřátí. Díky tomu je překonávání dalších kilometrů mnohem příjemnější, což je příznivé pro zdolávání různých turistických výzev. Kromě toho trekové sandály pro ženy usnadňují udržení příjemného suchého klimatu kolem pokožky. Také svršek těchto konstrukcí zachovává částečnou prodyšnost pokožky, protože je obvykle vyroben z lehkých materiálů.

Stabilita a přilnavost dámských trekových sandálů

Dámské trekové sandály jsou vybaveny podrážkou, která udržuje vysokou stabilitu při pěší turistice. Její profil je obvykle přizpůsoben tak, abyste mohli pohodlně překonávat kilometry. Podrážka je o něco širší než u městských modelů, takže nabízí lepší kontrolu na nerovném povrchu a poskytuje lepší oporu paty. Vzorek trekových sandálů zároveň optimálně odvádí nečistoty. Díky tomu kamínky nebo bláto samy odpadávají z podrážky, což se projevuje větší stabilitou při chůzi. Dámské trekové sandály nepochybně zvýší bezpečnost každého vašeho kroku. Kromě toho výrobci používají gumu s vysokou přilnavostí. Ani na mokrém podkladu se vám nestane, že byste náhodou uklouzli, takže si můžete vzít trekové sandály i k vodě. Ve většině modelů můžete snadno přecházet horské potoky, aniž byste je museli sundávat.

Trekové sandály pro ženy od nejlepších značek si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme široký výběr sandálů pro všechny milovníky kratších i delších túr. Letní treková obuv s vynikajícím odvětráváním a lehkostí každého kroku vám umožní pohodlně překonat ještě více kilometrů stezek a cest. Dámské trekové sandály vydrží intenzivní používání během letních outdoorových dobrodružství. Jsou ideální volbou na dlouhé túry, ale také na kempování nebo rodinný výlet, kdy chcete odolné a pohodlné sandály, které se osvědčí v mnoha situacích. V nabídce jsou modely vhodné pro použití ve vodě i modely s koženou podšívkou pro větší pohodlí při chůzi.