top

Dámské rukavice na hory

Dámské turistické rukavice jsou modely určené pro všechny milovnice hor. Odolné trekové rukavice a komfortní turistické modely jsou ideální volbou pro aktivní ženy.
82
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 82

na stránce
 1. -3%
  Rukavice Columbia Whirlibird Glove - black

  wish list

 2. -3%
  Rukavice Columbia Whirlibird Glove - marionberry

  wish list

 3. -10%
  Rukavice Patagonia Cap MW Liner Gloves - black

  wish list

 4. -7%
  Rukavice Ortovox High Alpine Glove - blue lake

  wish list

 5. -12%
  Fleecové rukavice Salewa Ortles PL Gloves - black out

  wish list

 6. -12%
  Rukavice Black Diamond Trekker - denim

  wish list

 7. -12%
  Rukavice Black Diamond Enforcer - black

  wish list

 8. -12%
  Rukavice Black Diamond Punisher Glove - black

  wish list

 9. -18%
  Rukavice Dynafit DNA 2 Gloves - neon yellow

  wish list

 10. -22%
  Dámské rukavice Ziener Katara GTX PR - black

  wish list

 11. -12%
  Dámské rukavice Ziener Karri GTX - black

  wish list

 12. -12%
  Dámské rukavice Ziener Kanta GTX INF - black

  wish list

 13. -12%
  Dámské rukavice Ziener Kileni PR - black

  wish list

 14. -10%
  Péřové palčáky Pajak Mittens - black

  wish list

 15. -20%
  Dámské rukavice Kombi The Outdoorsy Glove - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 82

na stránce

Kde by se dámské rukavice hodily do hor nejlépe?

Rukavice určené pro horské aktivity jsou ideální jak na nejvyšší vrcholy, tak na o něco nižší trasy. Jedná se o velmi rozmanitou skupinu rukavic pro ženy, které milují mnoho horských aktivit. Dámské horské rukavice poskytují komfortní tepelné podmínky pro každou ženu dobrodruha, od výstupů na osmitisícovky až po outdoorové aktivity v polských horách. Jednotlivé modely jsou vyvíjeny s ohledem nejen na povětrnostní podmínky, kterým musí čelit, ale také na činnost, pro kterou jsou určeny. U rukavic určených pro horolezectví je kladen důraz na vysokou odolnost konstrukce, která musí odolat ostrým kamenům a ledu. Úchop dlaně rukavice je také velmi důležitý pro manipulaci s ledovými sekerami. U modelů pro jednodušší trasy je zásadní vysoký komfort.

Jaké by měly být vlastnosti dobrých dámských rukavic do hor?

Stejně jako u veškerého ostatního horského oblečení a vybavení by i u dámských horských rukavic měla být základním prvkem spolehlivost. Není nic horšího, než když se vám během výstupu nebo několikadenního treku pokazí oblečení nebo část vybavení. Oprava je často nemožná, což zcela zničí naše plány. V extrémních případech může mít porucha velmi nebezpečné následky. Proto se vyplatí vybírat osvědčené výrobky renomovaných značek, které zaručují vysokou kvalitu zpracování a použití nejnovějších dostupných materiálů. Dámské horské rukavice by navíc měly být optimálně přizpůsobeny počasí, které očekáváme na stezce nebo při výstupu na horský vrchol. Pokud se chystáte na výzvu v zimě, budete potřebovat silně izolované modely, které ochrání vaše ruce před mrazem. V přechodných ročních obdobích je naopak důležitější chránit ruce před větrem a odřeninami při dlouhých túrách s holemi. Podmínky v horách jsou často tak proměnlivé, že je třeba si s sebou vzít rukavice různé tloušťky, abychom byli dobře připraveni na případné změny počasí.

Jaké dámské trekingové rukavice zvolit na delší túry?

Výběr správných rukavic pro ženy na treku je často zásadní, zejména při pohybu s trekingovými holemi. Chůze dlouhá desítky kilometrů při nižších teplotách vyžaduje odpovídající ochranu rukou, a to jak z hlediska tepelného výkonu, tak z hlediska možných otlaků nebo odřenin. Dámské trekové rukavice do hor se vyznačují výrazným střihem, který zajišťuje pohodlné držení holí. Mírně ohnuté prsty těchto rukavic snižují riziko otlaků, a poskytují tak výrazně větší pohodlí než tradiční modely. Dámské trekingové rukavice do hor mají často další výztuhy, které zabraňují rychlému opotřebení rukavic při častém používání holí.

Dámské turistické rukavice - jsou vhodné i pro každodenní použití?

Nejlehčí dámské horské rukavice jsou modely navržené s ohledem na turistiku. Byly vytvořeny pro použití na jednodušších stezkách i pro četné výlety do přírody. Jsou také velmi dobrou volbou pro každodenní použití. Kombinují skvělý vzhled s technickými vlastnostmi a vytvářejí univerzální modely. Dámské turistické rukavice jsou skvělou volbou pro přechodná roční období. Často poskytují mírnou izolaci proti chladu, takže jsou ideální i v případě, že teploty nejsou příliš nízké. Dámské turistické rukavice mají obvykle velmi dobrý úchop, takže manipulace s vybavením nebo vyndávání termosky z batohu není problém. Běžným řešením jsou také materiály vhodné pro dotykové displeje.

Jaké dámské horské rukavice je nejlepší vybrat?

Neexistuje jediná nejlepší rukavice pro ženy do hor. Pro každou milovnici hor může být ideální model jiný. Jsou výsledkem řady faktorů - účelu rukavic, úrovně izolace, ze které jsou vyrobeny, a v neposlední řadě jejich vzhledu. Pouze kombinací těchto faktorů lze vybrat optimální pár dámských horských rukavic. Každá milovnice hor však ví, že jeden pár nestačí. Budete potřebovat rukavice pro typické zimy, přechodná období, typické hory a lehčí trekové rukavice. Jsme si toho dobře vědomi a nabízíme širokou škálu různých dámských rukavic do hor. 8a.cz. V naší nabídce jsme shromáždili desítky modelů špičkových značek, které uspokojí i ty nejnáročnější milovnice horských výzev.