top

Dámské merino mikiny

Dámské mikiny z merina nabízejí jedinečné pohodlí v chladnějších dnech. Vynikající tepelné vlastnosti merino vlny a mimořádně příjemný omak tkaniny jsou hlavními rysy dámských triček s dlouhým rukávem.
Zobrazení Mřížka Seznam

133 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

133 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské merino mikiny jsou optimální pro chladnější dny

Oblečení z merino vlny si získává oblibu již řadu let. Důvodem jsou vynikající užitné vlastnosti tohoto materiálu, které se v mnoha ohledech vyrovnají syntetickým tkaninám nebo je dokonce předčí. Dámské merino mikiny jsou spojovány především s chladnější částí roku. Většina modelů je totiž navržena s ohledem na chladnější období. Díky svým tepelným vlastnostem jsou ideální pro podzim a jaro i pro chladné zimní měsíce. Dámská mikina z merina totiž poskytuje vynikající tepelné vlastnosti, a to i při použití relativně tenkého materiálu. Tenké mikiny se však používají i v teplejší části roku. Poskytují vysokou úroveň pohodlí a volnosti během chladnějších večerů a rán při kempování, stejně jako optimální tepelný komfort v klimatizovaných místnostech, když se ochladí.

Dámské mikiny z merino vlny zahrnují jak modely, které se používají jako termoprádlo, tak modely, které se nosí jako svrchní vrstva. První z nich se vyznačují maximálním přilnutím k postavě, což zajišťuje maximální tepelný komfort pro pokožku. Materiál příjemný na dotek se dokonale postará o optimální podmínky pro tělo. Ty druhé jsou o něco silnější modely, obvykle s ležérnějším střihem. Skvěle nahradí klasický svetr, bavlněnou halenku nebo blůzu. Je to optimální kombinace vynikajících užitných vlastností a skvělého vzhledu, která se bude dobře hodit při každodenních povinnostech.

Nejdůležitější vlastnosti dámských merino mikin

Dámská trička s dlouhým rukávem z merino vlny mají řadu výhod. Přírodní merino vlákno má totiž řadu vlastností, díky nimž jsou tkaniny z něj vyrobené tak výjimečné pro použití. Nejdůležitější z nich je jistě tepelná izolace, kterou vlna nabízí. Díky své charakteristické struktuře materiál účinně zabraňuje rychlému vyčerpání těla. Důležité je, že značná část tepelných vlastností zůstane zachována i v případě, že dámská merino mikina zmokne nebo navlhne. Mokrý materiál je také mnohem příjemnější na dotek než jeho syntetické protějšky, a nabízí tak pohodlí i za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek. Kromě toho je merino vlna přirozeně antibakteriální. Struktura vláken ztěžuje rychlý růst bakterií v materiálu, který tak zůstává déle čerstvý. Ani při celodenní činnosti nás obvykle neohrozí rychlý výskyt nepříjemného zápachu. To znamená, že dámské merino halenky lze používat mnohem déle než modely ze syntetických materiálů.

Dámské merino halenky se vyznačují také mimořádně příjemným omakem materiálu. Vlna merino má mnohem tenčí a měkčí vlákna než klasická vlna. Proto jsou úplety a tkaniny z nich vyrobené mimořádně příjemné k pokožce. Díky tomu jsou ideální pro použití jako spodní prádlo v chladnějších dnech. Merino vlnu lze také kombinovat s jinými vlákny, aby se dosáhlo dalších užitných vlastností. Pro zvýšení pružnosti materiálu se používají elastanová vlákna. Přídavek nylonových vláken může přispět k vyšší odolnosti. Díky tomu je možné vyrábět dámské merino halenky pro nejrůznější účely.

Dámské merino mikiny pro turistiku, sport i každodenní nošení

Dámské mikiny z merino vlny jsou oblíbenou volbou pro mnoho různých použití. Je velmi pohodlným řešením pro všechny milovníky outdoorových výprav, protože úspěšně kombinuje pohodlí s funkčními vlastnostmi potřebnými na stezce nebo při stanování. Lehká dámská mikina z merina je ideální na mnohakilometrové túry v horách nebo rodinný výlet k jezeru. Pestrý střih nabízí široký výběr mikin pro sportovní aktivity i každodenní nošení. Přiléhavé modely jsou ideální jako součást vrstveného oblečení. Volnější dámské mikiny z merina s dalšími prvky lze používat i na denní bázi a konkurovat klasickému outdoorovému oblečení.

Dámská trička s dlouhým rukávem z merino vlny, která můžete zakoupit na adrese 8a.cz

U merino oblečení může být velmi důležitý jeho původ. V materiálu lze použít různé množství vláken merino vlny. Jejich kvalita se také může značně lišit. Proto je při výběru správného modelu tak důležité spolehnout se na odborníky v této oblasti. Obchod nabízí 8a.cz pouze špičkové značky, které navrhují a vyrábějí merino oblečení již mnoho let. Označení Icebreaker nebo SmartWool není jen značkou, ale také zárukou nejvyšší kvality materiálů a zpracování. Výběrem oblečení od nejlepších světových značek si můžete být jisti, že získáte nejvyšší výkon a vynikající vlastnosti.

Podívejte se také na další dámské merino výrobky:

Dámské merino oblečení Dámska merino tricka Dámské merino ponožky Dámské merino rukavice Dámské merino prádlo