top

Dámské běžecké kraťasy

Dámské běžecké šortky splňují požadavky na sportovní oblečení jako žádné jiné. Jsou nezbytnou součástí šatníku každé ženy, která pravidelně chodí běhat.
72
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 72

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 72

na stránce

Dámské běžecké šortky odrážejí svůj účel

Sportovní oblečení by samozřejmě mělo být především funkční, ale ani jeho design není zcela nepodstatný. Právě vizuální aspekty často rozhodují o výběru konkrétního návrhu. Dámské a pánské běžecké šortky mají podobné technické specifikace a rozdíl, který bije do očí, je v designu. Modely určené pro ženy se obvykle dodávají v širší škále barev. Běžkyně si mohou vybrat šortky v tlumených barvách, ale také takové, které zpestří jejich sportovní outfit. Návrháři rádi používají neonové vložky nebo kontrastní lemy. Každý estét si mezi mnoha dostupnými vzory snadno najde ten, který vyhovuje jeho vkusu.

Technické vlastnosti dámských běžeckých šortek

Může se zdát, že k provozování sportu, jako je běh, nepotřebujete speciální vybavení ani oblečení. Správně padnoucí oděv však může mít velmi pozitivní vliv na účinnost vynaložené námahy. Pokud jste si dosud nevybrali speciální oblečení, možná si nejste vědomi rozdílu. Přesvědčte se sami, jak vám dámské běžecké šortky zpříjemní vaše úsilí. Čemu vděčí za své vlastnosti? Pohodlný střih doplňují designéři mnoha zajímavými technickými prvky. Například běžecké šortky mají bakteriostatický povlak, který zpomaluje množení bakterií. To prodlužuje čerstvost a omezuje vznik nepříjemných pachů. Takto funguje technologie Polygiene®. Je založena na aplikaci iontů stříbra hluboko do tkaniny. Povrchová úprava je mimořádně odolná, protože nepokrývá pouze povrch, ale proniká do struktury materiálu.

Další výhodou dámských běžeckých šortek je ochrana před sluncem

Díky krátkému střihu je tento typ oblečení vyhledávaný zejména v horkých dnech. Proto, aby modely fungovaly ještě lépe, výrobci často obohacují dámské běžecké šortky o ultrafialovou ochranu. Časté a dlouhodobé vystavování se slunečním paprskům může následně přispět k rychlejšímu stárnutí kůže, popáleninám a dalším negativním zdravotním následkům. Správně vytvořené materiály s UV povlakem chrání pokožku tím, že odrážejí část škodlivých paprsků. Ty s ochranou UPF 50 propouštějí pouze 1/50 ultrafialového záření.

Podpora řízení vlhkosti díky dobře padnoucím dámským běžeckým šortkám

Mezi výhodami, které mají dámské běžecké šortky, nelze opomenout ani přínos látky pro zajištění dostatečného pohodlí pokožky. Tkaniny používané různými výrobci se jmenují různě, ale pokud mají napomáhat tomuto procesu, všechny se vyznačují schopností dokonale odvádět vlhkost od povrchu pokožky. Pak se přenese do horních vrstev tkaniny a odtud se může odpařovat mnohem rychleji. Oblečení s technologiemi ActiveDry, Omni Wick nebo NanoWick udrží vaši pokožku v suchu i při náročném tréninku. Díky speciálním vláknům a jedinečné konstrukci to materiály dělají automaticky a nedovolí, aby se objevily nepříjemné pocity.

Dámské běžecké šortky pro maximální pohodlí při pohybu

Ženské střihy běžeckých šortek jsou podpůrné při pohybu a nepřispívají k nepohodlí. Výrobci nabízejí jak volnější, tak vypasovanější střihy, takže si každá žena může vybrat střih, který jí vyhovuje. Přiléhají k tělu, jsou vyrobeny z lehkých a na dotek příjemných látek, velmi dobře se přizpůsobují postavě a stávají se téměř druhou kůží. Netlačí, neštípou a nedráždí. Pokud však patříte k ženám, které dávají přednost uvolněnějšímu stylu, lepší volbou bude model s ležérnějším střihem. Zajímavou alternativou ke standardně střiženým šortkám je hybridní design. Tyto dámské běžecké šortky, které na první pohled vypadají jako sukně, jsou velmi pohodlné a mají velmi ženský a módní charakter.