top

Comandante

Comandante jsou výjimečné mlýnky na kávu, které zaručují nejvyšší přesnost mletí. Klasické a kompaktní cestovní mlýnky na kávu Comandante vám umožní připravit dokonalou kávu doma i na cestách v přírodě.
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

 1. -5%
  Mlýnek na kávu Comandante X25 Trailmaster - dune
  Mlýnek na kávu Comandante X25 Trailmaster - dune
  včetně DPH 5824 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5249 Kč (+11%)
  Doporučená cena výrobce 6189 Kč (-5%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

Vymazat

Comandante je značka vytvořená milovníky kávy

Historie společnosti Comandante sahá až do roku 2005, kdy Bernd Braune a jeho rodina založili pražírnu kávy Supremo nedaleko Mnichova v Německu. Jako milovníci kávy pravidelně navštěvovali její producenty a získávali kávová zrna přímo od nich. Hledali nové příchutě a jedinečnou chuť. Rychle se také zapojili do Cup of Excellence, soutěže mezi výrobci kávy a organizací, která propaguje kávovou kulturu. Byli v něm porotci i členy představenstva.

Přestože měli zákazníci společnosti Supremo přístup k úžasným kávám, neměli ty správné nástroje, aby si mohli plně vychutnat vysoce kvalitní zrna na cestách nebo dokonce doma. Dobré elektrické mlýny již existovaly, ale byly velké, těžké a drahé. Jednoduše nesplňovaly očekávání běžného uživatele. Bernd se proto rozhodl, že by měl být vyvinut cestovní mlýnek - přesný, účinný a mobilní nástroj, který by poskytoval ty nejlepší výsledky všude tam, kde si chceme připravit svou oblíbenou kávu. Tak se zrodil koncept, který se nakonec přetransformoval do zcela nové značky mlýnků Comandante.

Jak vznikl první mlýnek Comandante?

Jako inženýr a nadšenec v jedné osobě se Bernd již mnoho let zabýval uměním mletí a extrakce kávy. Nemohl se zbavit dojmu, že proces mletí a vaření má tak silný vliv na chuť a vůni kávy. Rozhodl se vyzvat ke spolupráci přední výrobce mlýnků, ale žádný z nich nesdílel jeho vizi kompaktního ručního mlýnku na kávu Comandante. Bernd se proto musel této výzvy ujmout sám, respektive s rodinou a přáteli, kteří se významně podíleli na prvním návrhu - originálním, minimalistickém designu, který se stal charakteristickým znakem značky. Všechny detaily mlýnku byly pečlivě promyšleny, aby byl při každém použití mlýnku zajištěn stejný výsledek mletí. Mělo to být praktické a snadno použitelné. V roce 2012 byla oficiálně založena značka Comandante.

Mlýnky na kávu Comandante

Největší výzvou při vytváření dokonalého ručního mlýnku bylo navrhnout správný tvar žernovů a vybrat ideální jakost oceli. Tradiční žernovy se vyráběly více než 100 let, ale většina z nich byla vyrobena ze železa. Keramické žernovy byly oblíbené na masovém trhu, zatímco standardní žernovy byly určeny především pro rychlé mletí kávy v automatických kávovarech. Po mnoha letech práce Bernd našel recept na dokonalý kónický mlýnek pro ruční mletí kávy. V roce 2013 byla zahájena výroba mlýnků Comandante a první modely C40 a C20 se staly nepostradatelnými společníky při hledání dokonalé kávy. Oba modely byly prvními přenosnými mlýnky na trhu, které nabízely profesionální úroveň mletí kávy.

Bernd a jeho tým inženýrů neusnuli na vavřínech a nadále se snažili produkt vylepšovat. V roce 2016 byly představeny mlýnky Comandante C40 Mk3 s inovativním systémem Nitro Blade, který zajišťuje dokonalou opakovatelnost mletí. V roce 2021 byl na trh uveden model Comandante C40 Mk4 Nitro Blade, který byl výsledkem další práce na zdokonalení výrobku. Díky novým materiálům, optimalizaci vnitřních součástí a zásobníku na zrno nabízí mlýnek Comandante C40 Mk4 ještě větší uživatelský komfort.

Comandante v internetovém obchodě

Značka Comandante je dnes dobře známá mezi největšími milovníky kávy. Je nepřekonatelným vzorem pro mnoho výrobců příslušenství pro přípravu a mletí kávy. To vše díky ideálnímu týmu, který je nadšený a oddaný nejvyšší kvalitě výrobků. Comandante je víc než jen mlýnky - je to filozofie, která spojuje dokonalost kávy, smysl pro detail a výjimečný design. Pokud hledáte spolehlivý a výkonný mlýnek na kávu, bude tato značka vynikající volbou. Vychutnejte si kávu na nejvyšší úrovni, objevte nové chutě a zažijte pravé aroma díky bezkonkurenční kvalitě mlýnků Comandante!