top

Cepíny na skialpinismus

Cepíny na skialpinismus jsou nejlehčí z modelů pro zimní horolezectví. Jsou vyrobeny z nejlehčích slitin bez zbytečných doplňků a představují minimalismus v jeho nejčistší (a přesto bezpečné!) podobě. Vyberte si sekeru, která funguje, ale nezatěžuje vás.
15
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

15 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

15 položek

na stránce

Cepíny na skialpinismus - vhodné pro strmé úseky

Skiting, jako zimní aktivita provozovaná např. v Beskydech, nevyžaduje žádné speciální vybavení s mačkami nebo cepínem. Pokud však chcete tuleně použít k výstupu na vysoké hory, může se ukázat, že sekera a mačky jsou nepostradatelné. Bude se vám hodit na strmějších úsecích, někde poblíž vrcholu nebo v místech, kde se prostě začnete cítit nepříjemně i při pohybu v silných zatáčkách. Jedna věc je otočit se a začít sjíždět, druhá je vyměnit lyže za mačky a hůlky za sekeru.

Velmi lehká podpora překonávání terénu

Skialpové helma umožňuje bezpečnější pohyb v exponovaném terénu. Drží se za hlavu a zapichuje se do sněhu před vámi, zlepšuje stabilitu vašich kroků a chrání vás před pádem. Od ostatních modelů ze skupiny skialpinistických lyží se liší minimalismem, kompaktností a co nejnižší hmotností. Skialpinistický šek stráví většinu času připevněný k batohu, takže by neměl být příliš těžký při výstupu ani příliš těžký při sjezdu. Proto nemá gumovou rukojeť, ocelový hrot na konci tyče ani poutko na zápěstí. A ze stejného důvodu se vyrábí i v krátkých verzích 45 nebo 50 cm. Vzhledem k tomu, že se bude používat na opravdu strmých úsecích (takže se bude jezdit vysoko nad koleny), je zbytečné volit tradičně dlouhou sekeru, například 60 nebo 70 cm. Samozřejmě si můžete vybrat i takovou lyžařskou sekeru, pokud chcete používat stejnou sekeru jak pro skialpinismus, tak pro ledovcovou turistiku, ale nejoblíbenější délky v této kategorii jsou 50-55 cm.

Turistická chata - charakteristika

Navržené pro použití na lyžích se od svých turistických protějšků liší v několika prvcích, ale mají také mnoho společných vlastností. Podléhají také příslušným normám EN a před uvedením do prodeje musí být testovány a označeny CE. Pouze modely, které jsou správně konstruované a dostatečně robustní, poskytnou uživatelům odpovídající úroveň ochrany. Skialpinistické vybavení je zpravidla určeno pro použití na sněhu a/nebo ledu, a proto musí splňovat minimální požadavky na skialpinistické vybavení typu 1. Pokud chcete ještě robustnější model, který je silnější na skalách, můžete zvážit skialpinistický šek typu 2 (ale mějte na paměti, že bude pravděpodobně těžší). Kromě toho jsou skialpinistické modely, stejně jako modely pro ledovcovou turistiku, vybaveny rovnou hřídelí. Nejlépe to funguje v poloze "jako hůl". (tj. držené shora, za hlavu). Ačkoli se obvykle nedodávají s poutkem, otvor v horní části hlavy vám dává možnost si ho připevnit sami. Kromě výrazně kratších tyčí si všimnete také velkého rozdílu v konstrukci hlavní plachty. Mnoho skialpinistických modelů se odklonilo od ocelového prvku s ostrými hranami a přešlo na zkosený hlavový nosník. Tím se do značné míry zachovala funkčnost a také se skutečně přispělo ke snížení hmotnosti.

Široká nabídka skokanských můstků v obchodě 8a.cz

V naší nabídce najdete kontrolu lyží od předních výrobců horského a horolezeckého vybavení. Vyberte si jeden z oblíbených a osvědčených modelů, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a velmi nízkou hmotností. V obchodě 8a.cz v obchodě nakoupíte veškeré vybavení, které budete potřebovat při náročných skialpinistických výpravách, kdy je k dosažení vrcholu nutné zvládnout náročnější (a obtížnější) úseky.