top

Cepíny na skialpinismus

Cepíny na skialpinismus jsou nejlehčí z modelů pro zimní horolezectví. Jsou vyrobeny z nejlehčích slitin bez zbytečných doplňků a představují minimalismus v jeho nejčistší (a přesto bezpečné!) podobě. Vyberte si cepín, který funguje, ale nezatěžuje vás.
Zobrazení Mřížka Seznam

13 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Cepín na skialpinismus Camp Corsa Race 50cm

  wish list

 2. -31%
  Alpski cepín Grivel Jorasses 2.0
  Alpski cepín Grivel Jorasses 2.0
  3 090 Kč 4 479 Kč

  wish list

 3. -31%
  Czekan na skitury

  wish list

 4. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Falk Ice Axe - dark grey

  wish list

 5. -13%
  Skialpový cepín Blue Ice Hummingbird Ice Axe - grey

  wish list

 6. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Bluebird Ice Axe - blue

  wish list

 7. -31%
  Skialpovy cepín Grivel Ghost - green

  wish list

 8. -15%
  Cepín Climbing Technology Agile Plus

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

13 výrobky

na stránce
Vymazat

Cepíny na skialpinismus - vhodné pro strmé úseky

Skialpy, jako zimní aktivita provozovaná např. v Beskydech, nevyžaduje žádné speciální vybavení s mačkami nebo cepínem. Pokud však chcete stoupací pásy použít k výstupu na vysoké hory, může se ukázat, že cepín a mačky jsou nepostradatelné. Cepíny na skialpinismus se vám budou hodit na strmějších úsecích, někde poblíž vrcholu nebo v místech, kde se prostě začnete cítit nepříjemně i při pohybu v silných zatáčkách. Jedna věc je otočit se a začít sjíždět, druhá je vyměnit lyže za mačky a hole za cepín.

Velmi lehká podpora překonávání terénu

Skialpové cepíny umožňují bezpečnější pohyb v exponovaném terénu. Drží se za hlavu a zapichuje se do sněhu před vámi, zlepšuje stabilitu vašich kroků a chrání vás před pádem. Od ostatních modelů ze skupiny skialpinistických cepínů se liší minimalismem, kompaktností a co nejnižší hmotností. Cepín na skialpinismus stráví většinu času připevněný k batohu, takže by neměl být příliš těžký při výstupu ani při sjezdu. Proto nemá gumovou rukojeť, ocelový bodec na konci topůrka ani poutko na zápěstí. A ze stejného důvodu se vyrábí i v krátkých verzích 45 nebo 50 cm. Vzhledem k tomu, že se bude používat na opravdu strmých úsecích (takže se bude zatloukat vysoko nad kolena), je zbytečné volit tradičně dlouhý cepín, například 60 nebo 70 cm. Samozřejmě si můžete vybrat i jeden, pokud chcete používat stejný cepín jak pro skialpinismus, tak pro ledovcovou turistiku, ale nejoblíbenější délky v této kategorii jsou 50-55 cm.

Cepíny na skialpinismus - vlastnosti

Navržené pro použití na skialpových lyžích se od svých turistických protějšků liší v několika prvcích. Mají také mnoho společných vlastností. Podléhají příslušným normám EN a před uvedením do prodeje musí být testovány a označeny CE. Pouze modely, které jsou správně konstruované a dostatečně robustní, poskytnou uživatelům odpovídající úroveň ochrany.
Skialpinistické vybavení je zpravidla určeno pro použití na sněhu a/nebo ledu. Proto musí splňovat minimální požadavky pro cepíny typu 1. Pokud chcete ještě robustnější model, který je silnější na skalách, můžete zvážit cepín na skialpinismus typu 2. Mějte na paměti, že bude pravděpodobně těžší. Kromě toho jsou skialpinistické modely, stejně jako modely pro ledovcovou turistiku, vybaveny rovným topůrkem. Nejlépe to funguje v poloze "jako hůl" (tj. držené shora, za hlavici). Ačkoli se obvykle nedodávají s poutkem, otvor v horní části hlavice vám dává možnost si ho připevnit sami. Kromě výrazně kratšího topůrka si všimnete také velkého rozdílu v konstrukci bodce. Mnoho skialpinistických modelů se odklonilo od ocelového prvku s ostrými hranami. Tím se do značné míry zachovala funkčnost a také se skutečně přispělo ke snížení hmotnosti.

Široká nabídka cepínů na skialpy v obchodě 8a.cz

V naší nabídce najdete cepíny na skialpinismus od předních výrobců horského a horolezeckého vybavení. Vyberte si jeden z oblíbených a osvědčených modelů, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a velmi nízkou hmotností. V obchodě 8a.cz nakoupíte veškeré vybavení, které budete potřebovat při náročných skialpinistických výpravách, kdy je k dosažení vrcholu nutné zvládnout náročnější (a obtížnější) úseky.