top

Boty na hory na léto

Zobrazení Mřížka Seznam

262 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 2. -10%
  Nástupovky Scarpa Crux - shark/tonic/gray

  wish list

 3. -31%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 4. -20%
  Boty GORE-TEX Kayland Vitrik GTX - teal blue

  wish list

 5. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik GTX - lime/black

  wish list

 6. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik Mid GTX - brown/black

  wish list

 7. -33%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 8. -32%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 9. -29%
  Boty Hanwag Ferrata Light Low GTX - asphalt/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

262 výrobky

na stránce
Vymazat

Horská obuv na léto - dámské a pánské modely pro letní turisty

Čím by se měly vyznačovat turistické boty na léto? Určitě se musí jednat o o něco lehčí konstrukce, které zajistí dostatečnou úroveň větrání během teplejších dnů. Nízké lezecké a turistické boty jsou pro tuto roli ideální. Správně zvolený model odpovídající náročnosti trasy poskytne dostatečnou oporu a stabilitu i na náročných úsecích. Polobotky jsou ideálním řešením zejména tehdy, když se pohybujeme s malým batohem, který nevyžaduje další stabilizaci v kotníku. Pokud rádi chodíte po stezkách jen nalehko, jsou nízké boty do hor v létě ideální volbou. Pánské a dámské horské boty na léto jsou ideální na stezky i via ferraty.

Diferencované turistické boty na léto

Nejběžnější horské boty na léto mají poměrně lehký, ale odolný svršek. Běžně se setkáte s látkovými panely, které zajišťují ještě účinnější prodyšnost. To je důležité zejména během intenzivního cvičení, kdy tělo produkuje zvýšené množství vlhkosti. Lehkou přístupovou obuv si vybírají nejen horolezci, ale také milovníci trekingu, kteří hledají obuv, která jim zajistí vysokou přesnost pohybu v poněkud náročnějším terénu. Na druhou stranu jsou turistické boty do hor v létě obvykle velmi pohodlné modely, které nabízejí pohodlí při výletech v lehčím terénu. Pánské a dámské letní turistické boty se často dodávají ve dvou verzích. Membránové boty jsou ideální do nejistého počasí, kdy se potřebujete chránit před deštěm. Jsou ideální volbou pro delší túry a také v mírně vyšších nadmořských výškách, kde ještě leží sníh. Horské turistické boty na léto bez membrány jsou vysoce prodyšné, a pokud má model síťované panely, jsou také prodyšné. Taková obuv se nejčastěji volí do nejteplejšího počasí, protože udržuje nohy v pohodlí i při vyšších teplotách.

Horská obuv na léto v obchodě 8a.cz

Široká nabídka špičkových značek obuvi znamená, že si každý může vybrat tu správnou obuv do hor v létě. Ať už jste začátečník, nebo zkušený horolezec, najdete tu správnou botu, ať už jde o turistickou botu s vysokou přilnavostí, nebo o turistickou botu se zvýšeným odpružením. Dámské a pánské letní horské boty jsou ideální volbou pro rychlé výlety po horských stezkách a cestách, které se pohybují rychle a s malým zavazadlem.

Podívejte se také na další produkty na léto:

Pánská letní treková obuv Dámská letní treková obuv Dámské turistické šortky Pánské turistické šortky Spací pytle na léto

Oblíbené kategorie pánských a dámských horských bot:

Pánská treková obuv Pánská turistická obuv Pánská přibližovací obuv Pánská trailová obuv Pánské trekové sandály
Dámská treková obuv Dámská turistická obuv Dámská přibližovací obuv Dámská trailová obuv Dámské trekingové sandály