top

Asolo

Asolo je renomovaná italská značka pohorek, která ve svých výrobcích dokonale spojuje tradici a modernitu. Boty Asolo zahrnují horolezeckou obuv, trekovou obuv a modely pro každodenní použití ve městě.
Filtry (2)
Filtry
 1. Dámské outdoorové boty
 2. 39
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

 1. -30%
  GORE TEX boty dámské Asolo Supertrek GTX - earthbeige/blue fog
  GORE TEX boty dámské Asolo Supertrek GTX - earthbeige/blue fog
  včetně DPH 3849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4959 Kč (-22%)
  Doporučená cena výrobce 5559 Kč (-30%)

  wish list

 2. -30%
  Outdoorové boty dámské Asolo Supertrek GTX - earthbeige/chilired
  Outdoorové boty dámské Asolo Supertrek GTX - earthbeige/chilired
  včetně DPH 3849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4119 Kč (-6%)
  Doporučená cena výrobce 5559 Kč (-30%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

Vymazat

Asolo – historie značky

Značku Asolo založil v roce 1975 Giancarlo Tanzi. Její název pochází z města ve východním severu Itálie nedaleko Benátek, kde firma začala svou činnost. Od svého vzniku se Asolo zaměřuje na inovativnost. Jako první značka představila na trhu horolezecké boty vyrobené z kombinace kůže a textilních materiálů (Cordura). Model Scout znamenal revoluci v konstrukci horolezecké obuvi. Brzy poté, v roce 1980, se objevily první modely bot vybavené membránou GORE-TEX. V roce 1985 Asolo představil první horolezecké boty vyrobené podle systému AFS. Jednotná konstrukce z termoplastických materiálů poskytovala vysokou tuhost, lehkost a velmi vysokou odolnost.

V roce 1998 převzala značku Asolo rodina Zanatta, která dobře znala a oceňovala hodnoty, jimiž se italský výrobce dříve řídil. Příjmení Zanatta mělo již dlouhou historii v obuvnickém průmyslu. V roce 1946 Oreste Zanatta otevřel spolu se svou ženou malý obchod a krejčovskou dílnu ve městě Nervesa Della Battaglia. V 60. letech převzala další generace rodiny Zanatta podnik a rychle jej proměnila z místní firmy v velkou korporaci Tecnica Group. V roce 2015 oslavila značka Asolo své čtyřicáté výročí. V současné době aktivně působí na evropském, americkém a asijském trhu. Je jedním z předních výrobců horolezecké a outdoorové obuvi. Hlavní sídlo společnosti se nachází stále v Itálii. Značka má také 3 továrny na výrobu obuvi - v Rumunsku, Moldavsku a Vietnamu.

Boty Asolo pro různé uživatele

V nabídce značky Asolo každý milovník outdooru najde boty odpovídající jeho stylu trávení volného času. Nabídka je rozdělena do čtyř základních kategorií. Asolo Alpine je kolekce horolezeckých bot. Vyvinuté pro vysokohorskou turistiku, boty se skvěle hodí při zdolávání nejvyšších vrcholů. Kategorie Backpacking obsahuje typické trekové boty. Jedná se o pevnou obuv určenou pro vícedenní túry s batohem. Skvěle se osvědčí na horských stezkách, a nejen na nich. V kolekci Asolo Hiking jsou lehčí boty. Jsou ideální pro jednodenní výlety s lehkým zavazadlem. Skvěle poslouží při procházkách po lesních stezkách nebo polních cestách. Poslední skupinou obuvi je Urban Outdoor. Zde najdete boty Asolo připravené pro každodenní nošení ve městě a nejen tam. Horský design v kombinaci s komfortem, který nabízejí městské modely, je kombinace, kterou není snadné přehlédnout.

Co odlišuje boty Asolo? Nejdůležitější je především vysoká kvalita obuvi. Na ní je kladen největší důraz. Většina bot této značky je vyráběna v Evropě, což umožňuje udržet kontrolu kvality na velmi vysoké úrovni. Důležité jsou také materiály použité v botách. Vrchní materiály obsahují nejkvalitnější dostupnou kůži od nejznámějších dodavatelů, jako jsou Mastrotto nebo Perwanger. Každý z nich má odpovídající certifikáty týkající se vlivu na životní prostředí. Materiály používané v botách Asolo mají certifikát Oeko Tex, který zaručuje, že nemají negativní vliv na zdraví uživatelů. Ve výrobním procesu byly také odstraněny všechny škodlivé látky, zejména chrom, který byl často používán při činění kůží. Co je důležité, boty Asolo jsou extrémně odolné, což znamená, že je lze používat sezónu za sezónou a stále poskytovat nejvyšší úroveň pohodlí.